gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scoutinggebouwen verwoest door brand

6d01814a4840697fce40e3e5497f33f3.jpg

Drie gebouwen van Scouting Groenlo zijn zondagochtend verloren gegaan bij een uitslaande brand. De politie sluit brandstichting niet uit en is een onderzoek gestart.

Jasper Hazelaar |
De brand ontstond zondagochtend bij de scoutinglocatie aan de Gasthuisstraat. Rond 06.00 uur ontdekten politieagenten het vuur, in meerdere kleine gebouwtjes, waarna de brand een uur later onder controle was. Daarbij zijn er ook enige gasflessen uit de gebouwen gehaald. "Het houthok, de werkplaats en de toiletten zijn verloren gegaan", zegt een van de bestuursleden van Scouting Groenlo, Erwin Klein Zeggelink, bij Omroep Gelderland. "Gelukkig zijn er geen mensen gewond geraakt. Dat is voor ons het belangrijkste."

Een woordvoerder van de politie bevestigt bij de omroep dat in de stad iemand is aangehouden. Wat die verdachte met de brand te maken heeft, wordt onderzocht, zegt de woordvoerder. De brand ging zondagochtend gepaard met fikse rook. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren te sluiten en de afzuiginstallatie in huis uit te zetten.

Foto: Brandweer Groenlo

Lees meer over:

|

Lees ook

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.