gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Samenwerking tussen Hummelo en Bronckhorst leidt tot nieuwe woonwijk

StokhorsterparkHummelo0
Foto: REGIO8

In Hummelo hebben inwoners en de gemeente Bronckhorst samen in een werkgroep plannen gemaakt voor een gloednieuwe woonwijk: Stokhorsterpark. Die nieuwe impuls was volgens dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo hard nodig.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op



“Als we kijken naar de afgelopen decennia, is er eigenlijk niets meer bijgebouwd. Zeker niet voor jongeren of ouderen”, zegt dorpsraadvoorzitter Nick Bijloo. “Daardoor zit het dorp een beetje op slot. Je ziet het ook aan heel veel jongeren die de afgelopen vijftien jaar nadrukkelijk op zoek zijn geweest naar hun eerste plek, maar die niet binnen het dorp kunnen vinden. Dan trekken ze weg en dat is jammer.”

Het plan bestaat uit circa 65 woningen, verdeeld over onder meer sociale huur, betaalbare koop, levensloopbestendige woningen en starterswoningen. De werkgroep vond het belangrijk om niet alleen naar jongeren te kijken. “Relatief veel senioren wonen nu groot en zouden ook echt graag kleiner willen wonen. Dat was in Hummelo nog niet helemaal ingericht. Dus straks krijg je ook een soort doorschuiving binnen het dorp”, aldus inwoner Ruth Seegers. Wethouder Gosselink geeft aan niet altijd aan alle wensen van inwoners te kunnen voldoen. “Het is altijd een mix tussen wat we nodig hebben voor onze woningbouwprogrammering en wat er leeft in het dorp. Die mix maken we samen en zo is dit plan tot stand gekomen.”

Zienswijzen
Op het woningbouwplan zijn vijftien zienswijzen ingediend, waarvan geen enkele negatief was. Iets dat wethouder Gosselink niet eerder heeft meegemaakt. “Het zegt mij in ieder geval dat dit een plan is met echt draagvlak. Het komt tegemoet aan de wensen van inwoners en bevestigt voor mij dat dit heel goed past bij Hummelo en bij de grootte van het dorp. Dat je het samen doet.” Seegers ziet dat ook zo. “Ik denk toch wel dat het naoberschap meespeelt. Iedereen gunt het elkaar om het dorp levendig te houden. Als wij als jongeren niet kunnen doorschuiven, dan gaan ook dingen verloren. Ik denk niet dat iemand dat wil.”

Burgerparticipatie
Deze manier van burgerparticipatie smaakt volgens Bijloo naar meer. “Ik zou dit graag veel verder willen zien. Ik zou het prettig vinden als de gemeente bijvoorbeeld ieder kwartaal bij de dorpsraad langskomt om te praten over alle plannen die spelen in de regio Hummelo, van klein tot groot”, aldus Bijloo. “Zodat mensen actief kunnen meepraten en het gevoel krijgen dat ze onderdeel zijn van een verandering, oplossing of iets anders wat in het dorp gebeurt en hen direct aangaat. Als mensen het gevoel hebben dat ze betrokken zijn, wordt het ook makkelijker om te accepteren dat dingen veranderen.”

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.