gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

01_voorgevel

Foto: Iselinge Hogeschool

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

Hidde Vinkenvleugel | Jesra Blom |  | Aangepast op

“Het probleem van Iselinge is dat het een oud gebouw is. Als je kijkt naar de energielasten, dan is het ook in het kader van duurzaamheid belangrijk om deze stap te zetten”, zegt Anne-Marie Haanstra, directeur-bestuurder van Iselinge Hogeschool.

Na de verhuizing maakt de hogeschool bovendien gebruik van faciliteiten van het Graafschap College, zoals ICT-voorzieningen en gymzalen. Volgens Haanstra is dat een belangrijke vooruitgang voor zowel studenten als medewerkers.

Het thema toekomst van het onderwijs in Doetinchem stond op de agenda tijdens een thema-avond van de Doetinchemse fractie van D66. Bestuurders spraken daar de ambitie uit om het opleidingsaanbod te versterken en studenten voor de regio te behouden, met de nadruk op kwaliteit en samenwerking in plaats van groei in aantallen.

“We willen vooral goede opleidingen blijven aanbieden en een doorlopende leerlijn creëren. Meer opleidingen is geen doel op zich”, aldus Michiel Gerlagh, lid van het College van Bestuur van het Graafschap College.

Focus op samenwerking
De focus ligt volgens de bestuurders vooral op samenwerking. “Het is niet de ambitie om in andere domeinen uit te breiden, maar om de hbo- en mbo-samenwerking te versterken en te versnellen. Dat is hard nodig voor de arbeidsmarkt in de Achterhoek”, zegt Haanstra.

Gerlagh sluit niet uit dat die samenwerking tot uitbreidingen kan leiden. “Bijvoorbeeld via het Grensland College met associate degrees. Dat doen we al samen met Iselinge, de HAN en Saxion en dat blijft bestaan. Daarnaast kunnen we mogelijk meer vakgerichte cursussen op hbo-niveau aanbieden. Die verzorgen wij nu niet zelf, maar ze zouden hier wel gegeven kunnen worden.”

Huisvesting als uitdaging
Om studenten voor de regio te behouden, is huisvesting een belangrijk aandachtspunt. “Dat zie je vooral wanneer studenten terugkomen voor een stage. Dan is de vraag: waar kun je terecht?”, zegt Gerlagh.

Volgens hem heeft Doetinchem al veel te bieden. “Er is een goed theater, een bioscoop, je kunt er uitgaan en goed eten. Dat is er allemaal al. Het maakt het voor studenten aantrekkelijk om hier te blijven.”

Foto's: Iselinge Hogeschool
03_entree
08_luchtfoto
04_centrale hal
01_voorgevel

Lees ook

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel vanwege kans op hagel en windstoten.

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.

WhatsApp Image 2026-06-08 at 20.51.44

Puinhoop voor Doetinchems Stadhuis, marktkramen weggeblazen door wind

De marktkramen waren net opgebouwd in Doetinchem toen het misging. Flinke windvlagen zorgden ervoor dat de kramen door de lucht vlogen.

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.