Ulft, Nederland
Terug

Rob Mos keert terug als raadslid in Montferland

fb645aec78a4298d5532cecb32143261.jpg

Voormalig wethouder Rob Mos keert terug in de gemeenteraad van Montferland als raadslid voor zijn partij Helder. Mos neemt daarbij het stokje over van Jan Mentink, die verder gaat als fractievolger.

Charlotte van de Kant |
“Rob heeft veel meer ervaring dan ik, vandaar dat ik een stapje terug doe”, laat Mentink weten. “Ik blijf wel betrokken bij de fractie.” De voormalig wethouder is volledig hersteld van de niertransplantatie die hij eind juni heeft ondergaan. Mos laat weten verheugd te zijn dat hij zich weer volledig kan inzetten voor de inwoners van Montferland. Tot zijn eigen onvrede werd de Loilenaar in juni weggestuurd als wethouder, nadat het vertrouwen in het voltallige college werd opgezegd. Hij liet toen weten het te betreuren dat hij niet de kans heeft gekregen om met de raad hierover in gesprek te gaan en dat er geen duidelijke reden voor zijn ontslag werd gegeven.

Tijdens de eerste raadsvergadering na het reces, op donderdag 5 oktober, wordt Mos geïnstalleerd en wordt er afscheid genomen van Mentink als raadslid. De fractie van Helder bedankt Mentink voor zijn inzet als raadslid en wenst Mos veel plezier en succes als raadslid.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.