gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rijnbrug in Emmerik nog twee jaar in steigers

ec2c716f5cee5da398904445e8730902

Twee jaar lang ondervindt verkeer al hinder van werkzaamheden aan de Rijnbrug bij Emmerik en dat houdt voorlopig niet op. Sinds de opening in 1965 is er geen groot onderhoud geweest aan het grote bouwwerk, weggebruikers moeten daarom nóg twee jaar rekening houden met deelafsluitingen.

Jasper Hazelaar |

“Wij vermoeden dat de huidige werkzaamheden nog tot midden/eind 2023 duren”, aldus Sebastian Achten van uitvoerder Strassen.NRW. “Dan hebben we bovenin de corrosiebescherming aan de pylonen vernieuwd, de tweehonderd 'hangende' stalen kabels vervangen en bij de lange draagkabels, die van begin tot eind aan de brug zitten, ook de corrosiebescherming vernieuwd.” Normaal zijn er vier rijbanen open op de brug, momenteel zijn dat er maar twee. Volgende maand volgt een volledige afsluiting van de één kilometer lange Rijnbrug, waardoor het verkeer uit Nederland om moet rijden. Veertig procent van de voertuigen op de brug zijn afkomstig uit Nederland.

Achten geeft aan weinig klachten te ontvangen over de werkzaamheden. "Omdat er ten alle tijden twee rijbanen open zijn, zo wordt de overlast beperkt", vertelt de uitvoerder. "We moeten af en toe met een volledige afsluiting werken, dat hebben we tot nu toe drie keer gedaan." Vanaf eind 2023 moeten alle rijbanen van de 75 meter hoge brug weer open zijn. Een van de laatste werkzaamheden is het vernieuwen van de corrosiebescherming aan de onderzijde, aldus Achten: “Dat moet op het einde gebeuren de komende jaren en dan hopen we als dat af is dat de brug de komende veertig jaar onderhoudsvrij is.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.