gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rijk steunt Doetinchem met bijna 20 miljoen voor groei naar 70.000 inwoners

9c1cad3bb8a61185635bf56fdd2259b6

De gemeente Doetinchem heeft een flinke financiële impuls gekregen om haar groeiambitie naar 70.000 inwoners in 2036 te realiseren. Vanuit het Rijk ontvangt de stadsgemeente een bijdrage van bijna 20 miljoen euro. Met dat geld worden mobiliteitsmaatregelen die bijdragen aan het versnellen van de woningbouwontwikkeling medegefinancierd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Het is een gigantische impuls voor de mobiliteitsopgaven waar we al aan werkten’, zegt wethouder Rens Steintjes. ‘Met dit bedrag kunnen we de woningbouw voor onze groeiambitie naar 70.000 inwoners in 2036 versnellen, en tegelijkertijd zorgen dat onze infrastructuur daar ook op ingericht is. Het is mooi om te zien dat het Rijk met deze regeling ook oog heeft voor mobiliteitsopgaven in de regio’s.’ De miljoenenbijdrage komt naar Doetinchem dankzij een plan dat de gemeente indiende voor de versnelde realisatie van bijna 2000 woningen.

Naast de bouwambities wil Doetinchem investeren in de herinrichting van de centrumring, waar ook een belangrijk deel van het geld naartoe gaat. ‘Uit eerder onderzoek naar onze centrumring bleek dat we niet eens zozeer nieuwe wegen nodig hebben voor onze groeiambitie, maar juist onze bestaande wegen anders moeten gaan inrichten en gebruiken. Bijvoorbeeld het omvormen van vijf rotondes op de centrumring naar kruisingen met verkeerslichten. De gemeenteraad had daarvoor gelukkig al budget beschikbaar gesteld in de nieuwe begroting’, aldus Steintjes.

Stationsgebied op de schop
Ook het stationsgebied krijgt een flinke opknapbeurt. Daar wordt onder meer voorbereid op de komst van de RegioExpress, de nieuwe sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem.

Volgens de gemeente moeten alle aanpassingen rond het station bijdragen aan een duurzame en snelle verbinding tussen de Randstad en de Gelderse regio’s.

Rond het stationsgebied verrijst bovendien de nieuwe woonwijk Spoorzone, waar maximaal 2500 woningen gepland staan. Ter ondersteuning daarvan worden nieuwe fietsvoorzieningen aangelegd, komt er een voetgangerstunnel en wordt een nieuw busstation gebouwd.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-11-04 at 09.44.40

Hotel Moors in Zeddam bijna helemaal gesloopt; dit komt ervoor terug

Het voormalige Hotel Moors in Zeddam is bijna helemaal tegen de vlakte. Op de plek van het jarenlang leegstaande pand aan de Benedendorpsstraat komen twintig nieuwe woningen. Het plan, dat al jaren op zich laat wachten, krijgt daarmee eindelijk zichtbaar vorm. Wanneer de woningen worden opgeleverd is niet bekend.

Bord Doetinchem

Voormalig zorgaanbieder CuraCo ontloopt dwangsom na overplaatsen cliënten

Voormalig zorgaanbieder CuraCo, dat locaties in Aalten en Doetinchem had, hoeft geen boetes te betalen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. Zij gaven het zorgbedrijf op 21 juli de aanwijzing om de zorg te beëindigen en alle cliënten over te dragen.

Afl2MissionChampionsleague10

Orion Stars biedt tegenstand, maar verliest Champions League-duel van Ljubljana

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond in eigen huis verloren van het Sloveense ACH Volley Ljubljana. De Doetinchemmers gingen in het Champions League-duel met 0-3 onderuit, ondanks flinke tegenstand van de ploeg van trainer Dirk Sparidans.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.

112beltrumBLURR

Bedrijfsbus ramt schuur na eenzijdig ongeval in Beltrum, bestuurder gewond

Een man is woensdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Beltrum. Een bedrijfsbus is daar met hoge snelheid tegen een schuur tot stilstand gekomen.

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.