gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Renovatie Huis Landfort afgerond, nieuwe fase breekt aan

29795daf0c749c2fbbebac2ee675c382

Na meer dan vijf jaar is de renovatie van Huis Landfort in Megchelen, dat stamt uit 1434, afgerond. Het Huis heeft een vernieuwd aanzicht gekregen, het Koetshuis is in ere hersteld en er is een moestuin aangelegd. Nu deze periode is afgerond breekt er een nieuw hoofdstuk aan voor de historische buitenplaats.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
"Wij streven ernaar om uit te groeien naar een soort nationaal centrum voor de Nederlandse buitenplaatscultuur", zegt directeur van stichting Erfgoed Landfort René Dessing. "We willen refereren naar allerlei andere mooie plekken in Nederland zoals Paleis Het Loo en Twickel." Tijdens de renovatiejaren is er bijna niets onaangeraakt gebleven op het terrein. Dessing kijkt ondanks de vele werkzaamheden terug op een soepel verlopen proces. Van het werven van fondsen tot de medewerking van overheden en de inzet van bedrijven. "Het is bijna probleemloos verlopen", aldus de directeur.

Stichting Erfgoed Landfort hoopt de komende jaren meer bezoekers te trekken. Daar moeten verschillende activiteiten aan bijdragen. Ondanks dat er geen horeca op het terrein is en het niet als evenementencentrum bekend wil staan, wil de stichting wel experimenteren. "In juli hebben wij hier waarschijnlijk het eerste concert", aldus Dessing. "Verder zullen er toneelstukken, lezingen en culturele programma's plaatsvinden."

Blik op Duitsland
Eerder gaf Dessing aan met het Huis een trekpleister te willen zijn voor de regio en hoopt daarmee ook meer Duitsers naar de Achterhoek te trekken. De Oosterburen weten Landfort nog niet in grote getalen te vinden, al verwacht de directeur van de Stichting dat daar op korte termijn verandering in komt: "Duitsers hebben veel sympathie voor dit soort erfgoed."

Toekomst
Huis Landfort bestaat bijna zeshonderd jaar en als het aan Dessing ligt kan de gerenoveerde buitenplaats nog een lange tijd mee. "Als wij Landfort vijftig of zestig jaar verder helpen, met deze grondige restauratie, dan wordt het misschien wel een plek van zevenhonderd jaar oud", aldus Dessing. “Maar dat is wel erg ver weg.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.