gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Recordaantal coureurs racen op Varsselring

71650318fbdc5d2ab5ed1d2bcd6ac5e5

Meer dan driehonderd coureurs reden zaterdag en zondag over de Varsselring in Hengelo, tijdens de 55e editie van de traditionele wegraces. Ruim achtduizend motorliefhebbers genoten in de zon van de sport op het stratencircuit.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Wij zijn er al maanden mee bezig, als het deze week dichterbij komt wordt het spannend", aldus bestuurslid van HAMOVE, Joep Haverkamp. "Wij kijken er al heel lang naar uit." De voorspelde regenbuien dreigden roet in het eten te gooien voor de coureurs en toeschouwers. Tot opluchting van Achterhoekse coureur Joey den Besten bleef het op de racedag grotendeels droog: "Voor mij als rijder is dat natuurlijk plezierig. Maar ook voor al het publiek dat komt kijken, die hebben veel meer plezier als het zonnetje schijnt." De organisatoren stonden dit jaar voor een flinke uitdaging, naast een recordaantal van 305 coureurs, hadden zij ook te kampen met ziektegevallen in het bestuur van HAMOVE. "Daar zie je gelukkig dat, bij onze vereniging, mensen opstaan en taken op zich nemen," aldus Haverkamp.

Borculoër Den Besten, die voorheen voor Performance Racing Achterhoek uit Hengelo reed, voelt zich als een vis in het water op het Bronckhorster circuit: "Het is gewoon leuk om op je thuiscircuit goede prestaties neer te zetten." Daarnaast is de coureur trots op het feit dat de motorsport in de Achterhoek blijft bestaan. "Het blijft leven onder alle mensen, het is een prachtige sport", vertelt Den Besten. De organisatie en rijders kijken terug op een geslaagd weekend op het circuit in Varssel. "Het is succesvol als er geen zwaargewonden zijn en als het publiek het naar zijn zin heeft gehad", vertelt Haverkamp.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.