gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raadslid Lochem maakt excuses voor ‘persoonlijke touch’

50b82a062feaf7f0a1b257af2a145f86.jpg
Foto: REGIO8

Laat de Bloemenkamp in Gorssel zolang mogelijk staan zodat er 39 jongeren nog pakweg een jaar kunnen wonen, voordat er gesloopt wordt en er nieuwe woningen verrijzen. Met dat voorstel kwam raadslid Jos Israel in Lochem maandagavond, met als doel de woningnood onder jongeren te lenigen.

Domien Esselink |  | Aangepast op

Het raadslid van Sociaal Democratisch Lochem (afgesplitst van de PvdA) diende de motie in met steun van GroenLinks, PvdA, VVD, Democratische Partij Lochem en LochemGroen!. Maar Israel erkende ook een ‘persoonlijke touch’, want een belangrijk gesprekonderwerp aan de eettafel. Zoon- en dochterlief willen het ouderlijk verlaten, maar waar kunnen ze heen?

Israel excuseerde zich daarvoor, maar: “Ik doe een beroep op de eigenaar en projectontwikkelaar: wacht met slopen tot het allerlaatste moment, totdat het onherroepelijk is. Misschien komen er bezwaren en gaan de bezwaarmakers door naar Raad van State. Het uitstel van de sloop zou de jeugd helpen zelfstandig te wonen, er kunnen in de Bloemenkamp 39 jongeren terecht. Ook al is het maar voor een jaar.”

Wethouder Marja Eggink wees de raad erop dat pandeigenaar Vastgoed Gezondheidszorg (VGZ) geholpen heeft met de opvang van Oekraïners in het pand en nu bezig is met het volgende traject. “Met de motie wekt u verwachtingen, maar de eigenaar wil stappen zetten met de planvorming”, aldus de wethouder.

Eggink zei dat er al een begin is gemaakt met de sloop. “Er zijn al dingen uit het pand gehaald. Het gebouw is aan het eind, de woningen zijn niet meer bruikbaar. De veiligheid is in het gedrang. Een gesprek heeft niet veel zin, de eigenaar heeft het besluit al genomen. Ik doe een dringend beroep op u en ontraad de motie.”

Israel was echter niet te vermurwen en hield vast aan het voorstel. Ook tot onbegrip van raadslid Bob van ’t Klooster, die het eigen ogen wilde zien en een kijkje nam bij de Bloemenkamp: “De sloop is begonnen, de woningen zijn niet meer bewoonbaar. Dan heeft u liever dat de kinderen bij u thuis wonen. Het kan niet wat u oproept met de motie, dat stadium is gepasseerd.”

Het voorstel haalde het niet met negen voorstemmers en dertien tegen. Aan de discussie aan de eettafel in huize Israel komt nog geen eind.

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden