gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raadslid Helder geweigerd bij bijeenkomst De Bongerd in ’s-Heerenberg

992fdebbb481c44e3558a05abf935813.jpg

Bij een bijeenkomst over de toekomstplannen voor ’s-Heerenberg-Oost is dinsdagavond een raadslid van Helder niet naar binnengelaten. De politieke partij Helder geeft op Facebook aan dat hij is geweigerd door een medewerker van de gemeente Montferland.

Redactie REGIO8 |
“Wij hebben van de inwoners van ’s-Heerenberg-Oost een bericht gekregen dat er een informatieavond werd gehouden”, vertelt fractievoorzitter van Helder Karin Straatsma. “Er is daarom één iemand uit de fractie naar de bijeenkomst gegaan om te kijken hoe de plannen leven onder de mensen. We hebben namelijk gehoord dat inwoners daar graag een supermarkt willen. Maar ons raadslid kwam niet ver, tot aan de deur en toen was het afgelopen.” De medewerker van de gemeente heeft daarop volgens Straatsma aangegeven dat het een besloten bijeenkomst was, geen politieke avond, maar speciaal voor de buurt. “Maar dat was het niet, want wij mochten ook mensen meenemen”, vertelt buurtbewoner Ina Laarman. “Een raadslid mag er toch bij zitten?”

Donderdagavond wordt er door Helder een motie ingediend waarin ze vragen aan het college om door te gaan met de plannen voor ’s-Heerenberg-Oost mét daarbij het realiseren van een supermarkt. Dinsdagavond is met bewoners onder andere de plaatsing van die supermarkt, de Lidl in de Galamaschool, besproken. Volgens Straatsma zou dat een van de redenen kunnen zijn dat het raadslid niet naar binnen mocht. “Wij vragen ons af wat er dan wordt besproken”, vertelt de fractievoorzitter. “Ik snap het wel als hij in een sessie vragen zou gaan stellen, maar het is wel heel vreemd dat je daar niet als toebehoorder mag zitten.”

Meepraten over Oost
Volgens de gemeente Montferland was de bijeenkomst niet bedoeld voor politici, maar juist om inwoners de kans te geven om vrijuit te spreken. Er was eerder al een informatieavond geweest voor raadsleden. Of de politicus daadwerkelijk is weggestuurd, geeft de gemeente niet aan. Wel reageert een medewerker op de Facebook-pagina van de partij Helder: "In het gehele proces zijn er momenten opgenomen dat de volksvertegenwoordigers in gesprek kunnen met de inwoners. Dit vinden wij namelijk ook heel belangrijk. Met deze werkwijze streven wij ernaar dat iedereen zijn/haar mening kan geven.”

Inwoners hopen op een supermarkt
Buurtbewoners hopen dat het plan voor 's-Heerenberg-Oost alsnog doorgaat, maar zijn het vertrouwen wel kwijt. “Er ligt nu een heel mooi plan om een supermarkt te realiseren, maar dat wordt nu door de gemeente gewoon aan de kant geschoven”, verzucht Laarman. “Ik denk dat ze de Lidl buiten schot aan het zetten zijn en dat de gemeente liever iets van woningbouw op die plek wil realiseren. Daarnaast is er nu blijkbaar een rancune naar Helder toe, iedereen moet duidelijk één keuze maken."

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.