gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

PVV en BBB grote winnaars in de Achterhoek, opkomst hoger dan in 2019

a1269a4dd1538f3a25db9dad41c75544

Tijdens de Europese verkiezingen zijn de PVV en de BBB de grote winnaars geworden in de Achterhoek. GroenLinks-PvdA, de partij die landelijk het grootste werd, kreeg ook de meeste stemmen in Doetinchem, Lochem en Winterswijk.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Waar de PVV tijdens de vorige verkiezingen geen grote rol speelde, zijn ze deze keer samen met de BBB de grote winnaars geworden in de Achterhoek. De partij van Geert Wilders werd de grootste in Oude IJsselstreek en Montferland, terwijl de BBB van Caroline van der Plas de grootste werd in plattelandsgemeenten Bronckhorst, Berkelland en Oost Gelre. Voor de BBB was het de eerste keer dat ze meededen bij de Europese verkiezingen.

In Doetinchem, Winterswijk en Lochem is de combineerde partij GroenLinks-PvdA de grootste geworden, ondanks een fors verlies ten opzichte van de vorige verkiezingen. In Aalten wist het CDA de grootste te blijven. De christendemocraten waren in 2019 ook de grootste in Berkelland, Bronckhorst en Oost Gelre, dit jaar verloren ze daar flink.

Opkomstpercentage
In alle Achterhoekse gemeenten lag het opkomstpercentage hoger dan tijdens de Europese verkiezingen in 2019. In Bronckhorst gingen de meeste mensen stemmen, maar liefst 55% van de inwoners. Montferland scoorde het laagst, daar gingen 44,4% van de inwoners naar de stembussen. Oude IJsselstreek (44,9%) en Doetinchem (44,5%) bleven daar net boven.

Lees ook

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.

112_ZelhemOngelukMotor

50-jarige motorrijder overleden na ernstig ongeval Zelhem

Een 50-jarige motorrijder uit Zutphen is vrijdagochtend overleden na een ongeval op de Halseweg in Zelhem. Bij het ongeval waren naast de motorrijder een auto en een vrachtwagen betrokken. De weg is voorlopig dicht.

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.