gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stemmen met burgemeester als verjaardagscadeau in Montferland

0e8a6d0e5f8d5467183ca630b65746f7.jpg

Volgens goed gebruik gaat de burgemeester van Montferland stemmen met een inwoner die op de dag van de verkiezingen achttien jaar oud is geworden. Deze keer had Desley Helmes uit 's-Heerenberg de eer, ze ging donderdag met Harry de Vries naar het stemlokaal in Gouden Handen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"De eerste keer stemmen is sowieso al heel bijzonder. Dat je dan ook nog jarig bent én het samen met de burgemeester mag doen, maakt het extra speciaal", aldus de opgetogen Desley. "Ik was in eerste instantie al verrast dat ik opgebeld werd met de vraag of ik dit wilde doen." Ze ontving uit handen van burgemeester Harry de Vries ook nog een verjaardagtaart. "Maar die moet je wel vandaag opeten, anders is hij over datum", grapt de burgervader.

Hoewel De Vries lid is van het CDA, heeft hij Helmes niks ingefluisterd: "Ik geef geen stemadvies. Het enige advies wat ik geef is: ga stemmen." Als Helmes geen uitnodiging had gekregen van de gemeente, zou ze alsnog zijn gaan stemmen. "Het is dan wel niet voor de Tweede Kamer, maar in Europa wordt ook veel besloten. Ik vind het dan ook belangrijk om te gaan stemmen nu het mag. Het voelt echt als iets dat heel volwassen is."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.