gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Provincie vindt dubbelspoor Didam onnodig

eeb332edaa1ef833cd0f350a9d2f8f81
Redactie REGIO8 |

“We hebben het onderzocht”, zegt gedeputeerde Conny Bieze van de provincie. “We kunnen met vele kleine maatregelen zorgen dat de trein op tijd rijdt.” Volgens het onderzoek is dubbelspoor tussen Didam en Doetinchem te duur en draagt het niet extra bij aan betere bereikbaarheid. Een verdubbeling tussen Doetinchem en Wehl moet voldoende zijn. “Je moet zorgen dat wanneer er meerdere treinen rijden, dat treinen elkaar kunnen passeren”, aldus Bieze. “Als je op een aantal plekken dubbelspoor aanlegt zodat de treinen elkaar op de goede momenten kunnen passeren, dan zijn die stukken dubbelspoor echt hard nodig.”

Doordat treinen elkaar makkelijker kunnen passeren, hoeven treinen bij bijvoorbeeld station Wehl niet meer op een tegenligger te wachten. Die aanpassing zal de bereikbaarheid van de Achterhoek met vier procent verbeteren stelt wethouder Peter Drenth: “Een hele hoge zekerheid dat de trein rijdt is van groot belang, daar draagt dit stuk ontzettend aan bij”, zegt wethouder Peter Drenth van gemeente Doetinchem. “Elke kilometer dubbelspoor is er één en komt de reiziger ten goede”, aldus de Doetinchemse wethouder. “Ik vind het een wijs besluit van de provincie om deze stap nu te zetten.”

Foto: REGIO8 

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.