gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Problemen voor pleziervaart, brug over Oude IJssel blijft gesloten

8474755052600e71a2e2c250acd7993d

De brug over de Oude IJssel bij Terborg blijft voorlopig dicht in afwachting van een reparatie. Voor het verkeer op de weg is het misschien positief, maar het betekent dat de pleziervaart de oversteek niet meer kan passeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel laat weten dat de lagers van de brug moeten worden vervangen. Deze zijn vorige week zaterdag waarschijnlijk beschadigd geraakt toen de brug met een klap dichtviel, dat blijkt uit onderzoek dat vorige week is verricht. Tot de lagers zijn vervangen, is het volgens de organisatie ‘niet verstandig’ om te brug te openen. Hoe lang de situatie duurt, is niet bekend. “We moeten voor de brug speciale lagers bestellen”, meldt het waterschap op de eigen website. “En voor de reparatie hebben we een (hijs)kraan nodig.”

Net als vorige zomer kan de pleziervaart dus niet doorvaren bij Terborg, toen vanwege geplande werkzaamheden. Kleinere boten kunnen de brug overigens wel passeren. “We doen ons best de brug zo snel mogelijk te repareren”, vervolgt de organisatie. “We snappen dat het erg vervelend is. Als de brug weer open gaat laten wij dat weten op onze website en via een scheepvaartbericht.”

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.