gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Problemen voor pleziervaart, brug over Oude IJssel blijft gesloten

8474755052600e71a2e2c250acd7993d

De brug over de Oude IJssel bij Terborg blijft voorlopig dicht in afwachting van een reparatie. Voor het verkeer op de weg is het misschien positief, maar het betekent dat de pleziervaart de oversteek niet meer kan passeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel laat weten dat de lagers van de brug moeten worden vervangen. Deze zijn vorige week zaterdag waarschijnlijk beschadigd geraakt toen de brug met een klap dichtviel, dat blijkt uit onderzoek dat vorige week is verricht. Tot de lagers zijn vervangen, is het volgens de organisatie ‘niet verstandig’ om te brug te openen. Hoe lang de situatie duurt, is niet bekend. “We moeten voor de brug speciale lagers bestellen”, meldt het waterschap op de eigen website. “En voor de reparatie hebben we een (hijs)kraan nodig.”

Net als vorige zomer kan de pleziervaart dus niet doorvaren bij Terborg, toen vanwege geplande werkzaamheden. Kleinere boten kunnen de brug overigens wel passeren. “We doen ons best de brug zo snel mogelijk te repareren”, vervolgt de organisatie. “We snappen dat het erg vervelend is. Als de brug weer open gaat laten wij dat weten op onze website en via een scheepvaartbericht.”

Lees ook

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Boumans stopt met gemengde gevoelens als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.