gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Problemen voor pleziervaart, brug over Oude IJssel blijft gesloten

8474755052600e71a2e2c250acd7993d

De brug over de Oude IJssel bij Terborg blijft voorlopig dicht in afwachting van een reparatie. Voor het verkeer op de weg is het misschien positief, maar het betekent dat de pleziervaart de oversteek niet meer kan passeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel laat weten dat de lagers van de brug moeten worden vervangen. Deze zijn vorige week zaterdag waarschijnlijk beschadigd geraakt toen de brug met een klap dichtviel, dat blijkt uit onderzoek dat vorige week is verricht. Tot de lagers zijn vervangen, is het volgens de organisatie ‘niet verstandig’ om te brug te openen. Hoe lang de situatie duurt, is niet bekend. “We moeten voor de brug speciale lagers bestellen”, meldt het waterschap op de eigen website. “En voor de reparatie hebben we een (hijs)kraan nodig.”

Net als vorige zomer kan de pleziervaart dus niet doorvaren bij Terborg, toen vanwege geplande werkzaamheden. Kleinere boten kunnen de brug overigens wel passeren. “We doen ons best de brug zo snel mogelijk te repareren”, vervolgt de organisatie. “We snappen dat het erg vervelend is. Als de brug weer open gaat laten wij dat weten op onze website en via een scheepvaartbericht.”

Lees ook

MontferlandProtest2

Honderden anti azc-demonstranten in Didam voor vrouwenmars

Honderden mensen zijn woensdagavond naar Didam gekomen voor een anti-azc demonstratie. PVV-leider Geert Wilders spreekt na een mars door het centrum bij het voormalige gemeentehuis in Didam. De demonstratie wordt georganiseerd door de actiegroep 'Geen azc in Montferland', die oproept tot een vreedzame avond.

Gosens0

Duits international Robin Gosens opent speelbos op plek waar zijn droom begon

Twee bomen als doelpalen, een bal aan de voet en urenlang spelen in het bos. Voor Robin Gosens begon daar, boven op de Eltenerberg, zijn liefde voor voetbal en sport. Nu keert de Duitse international terug naar die plek in Elten, niet als voetballer, maar als initiatiefnemer van een natuurspeelplaats voor kinderen.

03 Gemeentehuis Montferland0

Inwoners Montferland verlangen grip op plan arbeidsmigranten: ‘Twintig jaar is een generatie’

Niet tien, maar twintig jaar. Zolang moet de tijdelijke huisvesting van 300 tot 400 arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst blijven om het plan financieel haalbaar te maken voor marktpartijen. Hoewel deze termijn doorgerekend is door adviseurs van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrezen omwonenden dat het begrip van ‘tijdelijke opvang’ dat hieraan gehangen is, een andere werkelijkheid gaat worden.

FlexFlitser

Flexflitser Gaanderen verhuist na twee maanden en duizenden boetes

De flexflitser die sinds eind april aan de Rijksweg in Gaanderen stond is woensdag verplaatst naar de Gaanderenseweg, ongeveer een kilometer verderop in de richting van Doetinchem. Op de vorige locatie registreerde de flitser duizenden snelheidsovertredingen.

FotoGijsBolkCopyrightDeGraafschapMedia

De Graafschap legt 21-jarige verdediger Gijs Bolk vast

De 21-jarige verdediger Gijs Bolk maakt de transfervrije overstap van FC Emmen naar De Graafschap. Hij tekent een contract voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

dorpsstraat Laag-Keppel10

Werkzaamheden Dorpsstraat Laag-Keppel starten in juli, verkeersproef uitgesteld

De provincie Gelderland gaat tussen 6 en 24 juli werkzaamheden uitvoeren aan de Dorpsstraat in Laag-Keppel. De werkzaamheden zijn geen onderdeel van de verkeersproef met de eenrichtingswegen bij de Dorpsstraat. De proef wordt op een later moment uitgevoerd.