gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Problemen voor pleziervaart, brug over Oude IJssel blijft gesloten

8474755052600e71a2e2c250acd7993d

De brug over de Oude IJssel bij Terborg blijft voorlopig dicht in afwachting van een reparatie. Voor het verkeer op de weg is het misschien positief, maar het betekent dat de pleziervaart de oversteek niet meer kan passeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel laat weten dat de lagers van de brug moeten worden vervangen. Deze zijn vorige week zaterdag waarschijnlijk beschadigd geraakt toen de brug met een klap dichtviel, dat blijkt uit onderzoek dat vorige week is verricht. Tot de lagers zijn vervangen, is het volgens de organisatie ‘niet verstandig’ om te brug te openen. Hoe lang de situatie duurt, is niet bekend. “We moeten voor de brug speciale lagers bestellen”, meldt het waterschap op de eigen website. “En voor de reparatie hebben we een (hijs)kraan nodig.”

Net als vorige zomer kan de pleziervaart dus niet doorvaren bij Terborg, toen vanwege geplande werkzaamheden. Kleinere boten kunnen de brug overigens wel passeren. “We doen ons best de brug zo snel mogelijk te repareren”, vervolgt de organisatie. “We snappen dat het erg vervelend is. Als de brug weer open gaat laten wij dat weten op onze website en via een scheepvaartbericht.”

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.