gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Postzegelpolitiek rond Ruurlose sporthal De Meene in Berkelland

e9e88c7cc524e695887abe506605fc19

COMMENTAAR | Het college en het CDA in Berkelland willen een klap geven op de bouw van een nieuwe sporthal met drie zaaldelen bij zwembad De Meene in Ruurlo. De kosten bedragen zestien miljoen euro en daarop moet 3,5 miljoen euro worden bezuinigd. Het CDA stemt er als enige coalitiepartij zonder voorbehoud mee in. VVD, D66 en PvdA stellen voorwaarden en oppositiepartijen als BBB en GroenLinks zijn mordicus tegen.

Domien Esselink |
GroenLinks bepleit een uitstel van het voorstel, want zorgvuldigheid gaat voor snelheid. Het geld kan slechts eenmaal worden uitgegeven. Stel dat er tóch een té kleine sporthal staat op de locatie bij De Meene, waar achteraf geen plek blijkt te zijn voor voetbalvereniging Ruurlo. Dan zit je met de brokken. Wethouder Arjen van Gijssel wil nu vooral stappen maken en een nieuwe sporthal realiseren, want daar is dringend behoefte aan in Ruurlo.

De huidige sporthal ’t Rikkenhage is sterk verouderd. Hij houdt bij de nieuwbouw bij De Meene vooralsnog vast aan drie zaaldelen, waarbij het CDA in de toekomst een vierde zaaldeel niet uitsluit. Maar dan staat er bij De Meene in ieder geval een sporthal en wordt een langslepend en de gemeenschap splijtend dossier gesloten.

Essenlandschap
De vraag of er op het essenlandschap bij De Meene voetbalvelden kunnen worden aangelegd, kan altijd nog worden beantwoord. Die duidelijkheid komt vanzelf tijdens het realisatietraject van de nieuwe sporthal, zo verdedigt de wethouder zich.

Het lijkt ook verre van aannemelijk dat er al binnen een maand duidelijkheid komt van de provincie of de essen voldoende geëgaliseerd kunnen worden ten faveure van voetbalvelden. Coalitiegenoot VVD heeft die vraag om duidelijkheid wel duidelijk neergelegd bij de wethouder, ‘anders kunnen we geen besluit nemen.’

Maak een integraal plan
Een legitieme eis waar alles voor te zeggen is, want nu alleen kiezen voor de bouw van een sporthal is postzegelpolitiek. Kijk verder en neem het hele plaatje nog eens onder de loep, inclusief de stevige en vasthoudende oproep van de binnensportverenigingen voor vier zaaldelen en de verhuizing van vv Ruurlo. Maak daarvoor een integraal plan, inclusief de opbrengst van woningbouw op de vrijkomende voetbalvelden op sportpark ‘t Rikkenhage.

Dat kost meer tijd, maar dan heb je wel een evenwichtig besluit waarbij je niet meer voor (financiële) verrassingen kunt komen te staan. En wat de factor tijd betreft, na twee beeldvormende sessies komt er waarschijnlijke ook nog een tweede oordeelsvormende sessie, voordat er een besluit moet worden genomen. De opzet van de vergaderstructuur met telkens een sessie van maximaal drie kwartier zorgt ook voor vertraging van meerdere weken.

Nobel streven
Maar los daarvan, het draait bovenal om een duurzame oplossing voor de binnensportverenigingen én - op termijn – de voetbalvereniging. Hoe nobel het streven is de snelheid erin te houden en Ruurlo van een nieuwe sporthal op een beoogd nieuw sportpark te voorzien, zorg dan wél dat het hele plaatje rond is. Ruurlo is meer gebaat bij zorgvuldigheid dan snelheid.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.