gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politiek Berkelland praat weer over sporthal Ruurlo, met of zonder Jan Zappeij?

60a0f3ca1d450cc37efd4c09032c5538.jpg

De politiek van Berkelland buigt zich vanavond weer over de sporthal in Ruurlo, een meer dan beladen dossier. Wethouder Arjen van Gijssel kwam met diverse scenario’s voor een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene. Zes partijen kwamen vervolgens met een eigen plan bij voetbalvereniging Ruurlo en dat kan bij een stemming leiden tot een nipte meerderheid (14-13) in de raadszaal.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Die nieuwe plan leidde tot een storm aan emoties, frustraties en een opmerkelijke draai om de oren. Jan Zappeij, fractievoorzitter van de Berkellandse Burgerpartij (BP), kreeg namelijk een claim van belangenverstrengeling aan de broek van burgemeester Joost van Oostrum. En wethouder Van Gijssel meldde zich ziek en is nog altijd niet terug aan het bestuurlijke front.

Terug naar Zappeij. Hij woont dicht bij zwembad De Meene, maar heeft geen uitzicht op het zwembad. Er staat aan de zijde van het zwembad nog een rij woningen vóór de straat waar het raadslid woont. Hij zegt ook geen last te hebben van het verkeer van en naar De Meene. Het gaat Zappeij om het algemeen belang, stelt het ervaren raadslid.

‘Flinterdun’
De burgemeester won, ná de presentatie van de zes partijen met een nipte meerderheid, juridisch advies in of er sprake kon zijn van belangenverstrengeling. Dat was het geval, bleek uit het schriftelijke antwoord. In een gesprek gaf Zappeij aan het advies ‘flinterdun’ te vinden en er kwam een second opinion; daaruit kwam naar voren dat er pas achteraf, na de besluitvorming, door de rechter beoordeeld kan worden of er sprake is van belangenverstrengeling.

Dus ja, Zappeij neemt vanavond deel aan de beraadslaging. Daarbij komt de eigen en de goedkopere variant (12,5 miljoen euro) bij vv Ruurlo van BP, D66, BBB Berkelland, VVD, OBL en Lokaal Berkelland uiteraard op tafel en kunnen alle fracties vragen stellen aan Zappeij en Han Boer (D66), die namens de initiatiefnemers van het alternatieve plan de vragen zullen beantwoorden.

Namens het collega zal naar verwachting wethouder Betsy Wormgoor de honneurs waarnemen namens haar zieke college Van Gijssel.

‘Dat is netjes’
Hoe gaat het verder tussen de burgemeester en het raadslid van BP als de 'stemming' blijft zoals die nu is? Als het ‘straks’ tijdens de besluitvormende raad 14-13 blijft? “Van Oostrum heeft laten weten dat hij dan niet de rechter om een oordeel zal vragen en dat is netjes”, reageert Zappeij. “De zwembadstichting zou bijvoorbeeld wel naar de rechter kunnen stappen, maar dat is kansloos als je de jurisprudentie in vergelijkbare gevallen ziet. Neem de Aviko, daar mochten raadsleden die in de buurt wonen ook meepraten.”

Lees meer over:

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.