gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie moet bemiddelen na conflict tussen groepen AMV-ers in noodopvang in Zelhem

3a0f819fab6a447273e9f15bcc54aae5

De politie is de afgelopen twee dagen ingezet voor een aantal conflicten in de asielopvanglocatie in De Betteld in Zelhem. Voor zover bekend is hier niemand bij gewond geraakt en is er geen aangifte gedaan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We hebben enkele keren kort bemiddeld bij conflicten tussen minderjarige jongeren. Deze bemiddelingen vonden ter plaatse plaats, waarbij we de nodige gegevens hebben genoteerd”, laat een woordvoerder van de politie weten. Jan Scholten, woordvoerder van het COA, geeft aan dat het conflict te maken heeft met onvrede over de overplaatsing uit Ter Apel. Twee weken geleden heropende de noodopvang in De Betteld weer om Ter Apel te verlichten van het aantal AMV-ers (Alleenstaande minderjarige vreemdelingen) die daar verbleven.

Volgens Scholten zijn Syrische en Afrikaanse jongeren met elkaar in conflict geraakt, mede door de taalbarrière die tussen beide groepen is. Het COA laat weten nog niemand over te plaatsen, maar eerst in de gaten te houden wie de veroorzakers zijn. Tot en met tien april verblijven er AMV-ers in de noodopvang in De Betteld.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

| |

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.