gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Poldervaart wordt trainer De Graafschap

7e822257c25a10a16020ab0a276b9d6a.jpg

Adrie Poldervaart wordt komend seizoen de nieuwe trainer van De Graafschap. De huidige assistent van FC Groningen tekent een contract voor twee seizoenen in Doetinchem.

Jasper Hazelaar |
"Ik ben enorm trots, dankbaar en blij dat ik bij zo’n grote club trainer mag worden", aldus Poldervaart. De 51-jarige Poldervaart was in de zomer van 2021 ook al topkandidaat om trainer te worden van De Graafschap als opvolger van de ontslagen Mike Snoei. Toen kwam de Doetinchemse voetbalclub er niet uit met zijn huidige werkgever. FC Groningen verlangde een te hoge afkoopsom van De Graafschap. Het contract van Poldervaart in Groningen loopt nu af, waardoor hij zonder betaling de overstap naar de Achterhoek kan maken. "Na een jaar is het er dan toch van gekomen", laat de nieuwe hoofdtrainer weten. "Ik word onderdeel van de historie van De Graafschap. Kijk er naar uit om met de enorme supportersschare en iedereen eromheen, met elkaar iets moois neer te gaan zetten en de sfeer als trainer op De Vijverberg te proeven."

De Doetinchemse voetbalclub zocht naar een nieuwe trainer sinds het ontslag van Reinier Robbemond in maart. Jan Vreman werd aangesteld om als interim-trainer het seizoen af te maken. Onder zijn leiding komt De Graafschap uit in de play-offs. "We zijn ervan overtuigd dat Adrie binnen de mens- en voetbalvisie van De Graafschap past”, laat technisch manager Peter Bijvelds weten over Poldervaart. "We hebben nadrukkelijk gesproken over hetgeen we graag willen en wij denken dat Adrie hierin een hele goede hoofdrol kan spelen."

Amateurtrainer
Voor zijn periode in Groningen was Poldervaart hoofdtrainer bij eerstedivisionist Excelsior. Dat was zijn eerste club in het betaald voetbal, nadat hij eerder onder meer voor de amateurclubs VV Zwaluwen en BVV Barendrecht had gewerkt. In 2015 werd hij als trainer van Zwaluwen uitgeroepen tot beste trainer in het amateurvoetbal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.