Ulft, Netherlands

'Poes' kent nog veel alternatieven in regio

De gevaarlijke designerdruk 3MMC is nu ruim een half jaar verboden, maar werkt het ook? Politie en gemeenten in de Achterhoek en op de Veluwe zijn hier voorzichtig positief over, maar pleiten wel dringend voor een verbod op álle designerdrugs want er zijn namelijk nog tientallen alternatieven voor 'poes' of 'miauw miauw' in omloop.
Tim Rondeel | 2 juni 2022 13:21 | Aangepast op 2 juni 2022 13:21
Twee jaar geleden trok jeugdagent Maikel Boomkamp aan de bel over 3MMC. Hij zag in zijn gemeente Aalten jongeren van een jaar of veertien, vijftien helemaal de weg kwijt zijn door deze zeer verslavende drug. "Ze raakten depressief en konden er niet meer mee stoppen. Ouders zaten vaak met de handen in het haar", vertelt hij anno mei 2022 op het politiebureau in Dinxperlo aan Omroep Gelderland. "Omdat je het zo op internet kon kopen, leek het voor veel jongeren ongevaarlijk."

Afgelopen najaar werd het verbod dan eindelijk ingevoerd. De (online)verkoop van 3MMC is sindsdien verboden en de politie kan op het bezit en het dealen handhaven. Volgens Boomkamp is het relatief rustig sinds de invoering: "Ik zie geen hele jonge pubers meer onder invloed gelukkig. Ik hoop dat een groot aantal toch is wakker geschud. Niet alleen door het verbod, maar ook door alle aandacht voor de risico's. Natuurlijk zijn drugs nooit helemaal weg, dat is een illusie."

Alternatieven
Agent Boomkamp laat op zijn computer zien dat online verkopers alternatieven hebben bedacht voor 3MMC. "Daar zit dan net een iets andere stof in, maar werkt ongeveer hetzelfde en is nét zo gevaarlijk. Ik pleit dan ook voor een totaalverbod op designerdrugs", zegt hij stellig. "Het is belangrijk dat er aandacht voor blijft. Goed dat de Tweede Kamer er weer over gaat praten binnenkort."

Wetsvoorstel naar Tweede Kamer
Goed nieuws voor Boomkamp en al die anderen die pleiten voor zo'n totaalverbod: minister Ernst Kuipers brengt waarschijnlijk in juni het langverwachte wetsvoorstel naar de Tweede Kamer, waarmee zo'n verbod geregeld moet worden. "De Raad van State kijkt op dit moment naar de laatste kleine wijzigingen die we nog hebben gedaan", vertelt een woordvoerder van de minister.

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

Designerdrug|Politie|Drugs|

Lees ook

Politie betrapt leerling onder invloed bij rijschoolcontrole

De politie Achterhoek-West heeft op woensdag 10 september een controle gehouden op verschillende rij...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Vrouw (33) gewond bij ongeval op N18, reed onder invloed

Een 33-jarige vrouw uit Neede is zaterdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op d...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Terborgenaar (20) en Dinxperloër (29) aangehouden bij woning door politie in kogelwerende vesten

Bij een uit de hand gelopen ruzie aan de Prinses Margrietstraat in Terborg is een 20-jarige man uit ...

Politie zoekt getuigen van beroving Doetinchem zaterdagochtend

De politie Achterhoek-West is op zoek naar getuigen van een beroving in Doetinchem. Deze vond plaats...