gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Plannen zorgen voor woede bij boeren

84b3c8de5191afbed7d16b4200e618ee

De gelekte kabinetsplannen om boeren te onteigenen komen hard aan binnen de sector. Bij boeren en boerenorganisaties is dit het gesprek van de dag, sinds maandagochtend stromen boerenappgroepen vol met verbaasde, verontwaardigde en boze reacties.

Jasper Hazelaar |
Bij de boerenactiegroep Farmer Defence Force (FDF) in de Achterhoek komt het bericht volgens voorman Thijs Wieggers binnen 'als een mokerslag'. "Al onze boeren gaan hun hakken in het zand zetten. Hier gaan we niet aan meewerken", zegt de boer uit Mariënvelde tegenover Omroep Gelderland. Het kabinet heeft nieuwe plannen klaarliggen om de stikstofuitstoot snel naar beneden te krijgen, meldde NRC Handelsblad maandagochtend. In één van de plannen wordt duidelijk dat het onder dwang opkopen van landbouwgrond niet langer een taboe is. Die grond zou dan gebruikt worden voor duurzame landbouw.

Tweede Kamerlid Caroline van der Plas (BBB) is zich ‘kapot geschrokken’ en wil tijdens het vragenuur van dinsdag minister Schouten van Landbouw naar de Kamer roepen. De fractievoorzitter zegt dat er een andere fase wordt ingegaan nu boerenfamiliebedrijven worden weggejaagd. Ze vindt het schandalig dat er wordt gelekt vanuit de politiek naar de pers en dat ze deze plannen in NRC moet lezen. “Als dit waar is, dan is dit een middelvinger naar de maatschappij. Een demissionair kabinet moet de lopende zaken afhandelen en niet met dit soort grote plannen komen."

LTO: het lost niets op
Voorzitter Dirk Bruins van LTO Noord is ook verbaasd dat het demissionaire kabinet nu met zo'n plan komt. "Het zorgt voor wantrouwen richting de overheid en leidt er toe dat boeren de hakken in het zand zetten." Verder is het volgens hem 'complete onzin' dat zijn organisatie verbonden is aan dit plan. Bruins wijst erop dat LTO in juni, samen met andere organisaties, al met een plan is gekomen om iets aan het stikstofprobleem te doen. "Wij zijn tegen onteigening. Het is geen snel proces en het lost niets op."

Foto: REGIO8

Lees ook

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.