gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

PFAS-waardes in water Bronckhorst op aantal plekken afgenomen

e8d9209b544f343e9ae0634ceceb1b57

De verhoogde concentratie PFAS in de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek rondom Hengelo zijn afgenomen. In zwemplas de Betteld zijn de concentraties onverminderd hoog.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel heeft op meerdere plekken in Bronckhorst metingen uitgevoerd naar de concentratie PFAS in de wateren. Ten opzichte van 6 juni zijn de PFAS-waardes op sommige plekken in de Oosterwijkse Vloed afgenomen met ongeveer 80%. Volgens het Waterschap komt dit doordat zij zwemplas De Betteld hebben afgedamd. "Het betekent helaas niet dat er geen PFAS meer in het andere water zit", laat woordvoerder van het waterschap Petra Augustijn weten.

Toch betekent dit niet dat mensen weer veilig het water in kunnen, er geldt nog steeds een negatief zwemadvies voor de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. Het waterschap geeft aan de oorzaak van de PFAS-verontreiniging niet te weten, inmiddels is wel duidelijk dat de bron van de verontreiniging zich in De Betteld bevindt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.