Ulft, Netherlands

PFAS-waardes in water Bronckhorst op aantal plekken afgenomen

Foto: REGIO8
De verhoogde concentratie PFAS in de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek rondom Hengelo zijn afgenomen. In zwemplas de Betteld zijn de concentraties onverminderd hoog.
Viggo Zweverink | 6 augustus 2024 11:04 | Aangepast op 6 augustus 2024 11:04
Het Waterschap Rijn en IJssel heeft op meerdere plekken in Bronckhorst metingen uitgevoerd naar de concentratie PFAS in de wateren. Ten opzichte van 6 juni zijn de PFAS-waardes op sommige plekken in de Oosterwijkse Vloed afgenomen met ongeveer 80%. Volgens het Waterschap komt dit doordat zij zwemplas De Betteld hebben afgedamd. "Het betekent helaas niet dat er geen PFAS meer in het andere water zit", laat woordvoerder van het waterschap Petra Augustijn weten.

Toch betekent dit niet dat mensen weer veilig het water in kunnen, er geldt nog steeds een negatief zwemadvies voor de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. Het waterschap geeft aan de oorzaak van de PFAS-verontreiniging niet te weten, inmiddels is wel duidelijk dat de bron van de verontreiniging zich in De Betteld bevindt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Gewonde na botsing met geparkeerde auto in Doetinchem, bestuurder mogelijk onder invloed

Bij een ongeval op de Rozengaardseweg in Doetinchem is donderdagmiddag een jongeman achterop een gep...

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Na jaren van afwezigheid is de trekkertrek op 20 en 21 september terug in Heelweg. De populaire spor...

Auto's botsen op elkaar op N317 bij Breedenbroek

Bij een botsing op Terborgseweg bij Breedenbroek zijn woensdagavond twee auto’s beschadigd geraakt. ...

Recht op bescherming: gratis zelfverdedigingscursus vrouwen in Emmerich

De moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude heeft opnieuw laten zien hoe kwetsbaar vrouwen zich ’s avo...

Agrarische ondernemers in Lengel uiten zorgen over woningbouw Lakermaat en verkeersveiligheid

Agrarische ondernemers aan de Korenhorsterweg in Lengel hebben woensdag tegenover raadsleden van Mon...

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...