Ulft, Nederland
Terug

PFAS-waardes in water Bronckhorst op aantal plekken afgenomen

e8d9209b544f343e9ae0634ceceb1b57.jpg

De verhoogde concentratie PFAS in de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek rondom Hengelo zijn afgenomen. In zwemplas de Betteld zijn de concentraties onverminderd hoog.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Het Waterschap Rijn en IJssel heeft op meerdere plekken in Bronckhorst metingen uitgevoerd naar de concentratie PFAS in de wateren. Ten opzichte van 6 juni zijn de PFAS-waardes op sommige plekken in de Oosterwijkse Vloed afgenomen met ongeveer 80%. Volgens het Waterschap komt dit doordat zij zwemplas De Betteld hebben afgedamd. "Het betekent helaas niet dat er geen PFAS meer in het andere water zit", laat woordvoerder van het waterschap Petra Augustijn weten.

Toch betekent dit niet dat mensen weer veilig het water in kunnen, er geldt nog steeds een negatief zwemadvies voor de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. Het waterschap geeft aan de oorzaak van de PFAS-verontreiniging niet te weten, inmiddels is wel duidelijk dat de bron van de verontreiniging zich in De Betteld bevindt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.