Ulft, Netherlands

Hoge concentraties PFAS gevonden in het water in Bronckhorst

Foto: REGIO8
Waterschap Rijn en IJssel heeft hoge concentraties PFAS gemeten in het water op drie plekken in de gemeente Bronckhorst. Bij zwemplas De Betteld op het gelijknamige vakantiepark in Zelhem is voor de tweede keer in korte tijd een verhoogde waarde aangetroffen.
Tim Rondeel | 20 juni 2024 17:02 | Aangepast op 20 juni 2024 17:02
Ook in delen van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek zijn hoge concentraties PFAS aangetroffen. 'Het is nog niet helemaal bekend wat het effect van de gemeten concentraties is op de gezondheid', valt te lezen in een gezamelijk persbericht van Gemeente Bronckhorst, GGD Noord- en Oost Nederland en Waterschap Rijn en IJssel. 'Daarom is het advies om uit voorzorg het water niet te gebruiken om te drinken, zwemmen, spelen of sproeien. Dat geldt voor mensen en (huis)dieren.'

Inwoners van de gemeente Bronckhorst die aan de beken wonen hebben donderdag een brief gekregen van het Waterschap. Dit gaat om inwoners uit delen van Hengelo, Zelhem en het buitengebied. De betrokken partijen organiseren nog een informatiebijeenkomst. Tot wanneer het het advies van kracht blijft is nog niet duidelijk.


Begin mei werd er ook PFAS aangetroffen in het water in Zelhem. Toen werd duidelijk dat dit het eerste jaar is dat zwemplassen in de Achterhoek te maken krijgen met PFAS-controles. Dat komt omdat er vanuit het RIVM nieuwe advieswaarden zijn uitgedaan, waardoor provincies en waterschappen handvaten hebben voor de controles.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Het gebied Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees meer over:

Bronckhorst|PFAS|

Lees ook

Nieuwe wijk in Hummelo stap dichterbij: ruimte voor 65 woningen

Ongeveer 65 nieuwe woningen in het Stokhorsterpark in Hummelo. Dat is de uitgangspositie van het col...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Politieke avond Bronckhorst over asielopvang verliep zonder problemen

De politieke avond over de asielopvang in Hengelo van Bronckhorst verliep donderdagavond met de aanw...

Minder reservegeld nodig dan verwacht: Bronckhorst sluit 2026 sluitend af

De gemeente Bronckhorst heeft met 888.000 euro uit de algemene reserve voor 2026 een sluitende begro...

Fietser gewond na aanrijding in Laag-Keppel

Een fietser is donderdagochtend gewond geraakt nadat hij van achter aangereden werd in Laag-Keppel. ...