Ulft, Nederland
Terug

Particuliere woningbouw wordt mogelijk op bedrijventerrein Scheggertdijk bij Almen

d81c00e5155c355f5d231de05651c7fb.jpg

Grondeigenaren op het bedrijventerrein in Almen kunnen binnenkort met hun bouwplannen aankloppen bij het gemeentehuis van Lochem. Met een nieuw opgestelde visie hoopt de gemeente meer woningbouw en recreatie te realiseren op Scheggertdijk, zoals het terrein heet.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
In de maandagavond door de raad aangenomen visie is het bedrijventerrein opgedeeld in vier delen. Naast bedrijvigheid, zal er op het terrein meer ruimte komen voor recreatie, woon-werklocaties en andere bijzondere woonvormen. Daarnaast laat de gemeente weten veel waarde te hechten aan woningbouw, als grondeigenaren zelf met ideeën komen. In de vergadering werd door middel van een amendement van GroenLinks en PvdA gepleit voor een soepelere indeling van de vier zones, zodat op meerdere plekken woningen kunnen worden gerealiseerd, en niet alleen in de zone 'Bijzondere woonvormen'.

Wethouder Ria Leliveld raadde dit af omdat er op plekken waar woningen staan, minder recreatie of toerisme gerealiseerd kan worden. Door een kleine aanpassing in het amendement, de term ‘starre indeling’ werd losgelaten, is dit alsnog goedgekeurd. In 2026 gaat de gemeente de visie evalueren, en kijken hoeveel bouwplannen er zijn ingediend.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.