gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Particuliere woningbouw wordt mogelijk op bedrijventerrein Scheggertdijk bij Almen

d81c00e5155c355f5d231de05651c7fb.jpg

Grondeigenaren op het bedrijventerrein in Almen kunnen binnenkort met hun bouwplannen aankloppen bij het gemeentehuis van Lochem. Met een nieuw opgestelde visie hoopt de gemeente meer woningbouw en recreatie te realiseren op Scheggertdijk, zoals het terrein heet.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
In de maandagavond door de raad aangenomen visie is het bedrijventerrein opgedeeld in vier delen. Naast bedrijvigheid, zal er op het terrein meer ruimte komen voor recreatie, woon-werklocaties en andere bijzondere woonvormen. Daarnaast laat de gemeente weten veel waarde te hechten aan woningbouw, als grondeigenaren zelf met ideeën komen. In de vergadering werd door middel van een amendement van GroenLinks en PvdA gepleit voor een soepelere indeling van de vier zones, zodat op meerdere plekken woningen kunnen worden gerealiseerd, en niet alleen in de zone 'Bijzondere woonvormen'.

Wethouder Ria Leliveld raadde dit af omdat er op plekken waar woningen staan, minder recreatie of toerisme gerealiseerd kan worden. Door een kleine aanpassing in het amendement, de term ‘starre indeling’ werd losgelaten, is dit alsnog goedgekeurd. In 2026 gaat de gemeente de visie evalueren, en kijken hoeveel bouwplannen er zijn ingediend.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Lochem

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.