gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Park Doetinchem trekt wereldwijd publiek

18035d1760dc8a7590264ee151ea344a.jpg

Drie maanden nadat de eerste 38.000 planten de grond langs de Oude IJssel in zijn gegaan neemt het Park of Dutch Dreams zijn eerste gekleurde contouren aan en komen mensen van over de hele wereld inspiratie opdoen. Wat maakt het Doetinchemse park zo interessant op internationaal niveau?

Volgens tuin- en landschapsontwerper Nico Wissing (tevens het brein achter het masterplan van het park, red.) ligt dit aan verschillende factoren: “Ten eerste heeft tuinarchitect Piet Oudolf een deel van het park ingericht. Oudolf is een icoon in ons vakgebied en zijn fans reizen de hele wereld over om zijn tuinen te bekijken.” Daarnaast levert de Hummelose tuinarchitect ook ‘zakelijk’ bezoek op: “Piet gaat binnenkort een tuin aanleggen in Zuid-Korea, dus laatst kwam er ook al een groep Koreanen naar Doetinchem om zijn creatie in ons park te bekijken.”

Los van de namen van de befaamde tuinarchitecten die hebben meegewerkt aan het park, trekt de Nederlandse tuinarchitectuur an sich ook veel geïnteresseerden aan. “We staan bekend om onze creativiteit, innovatieve ontwerpen en gedurfde combinaties", zegt Wissing. "Zoals het combineren van grassen tussen vaste planten."

Hoogteverschil
Daarbij trekt het park veel bekijks door het hoogteverschil dat erin is aangebracht, legt Wissing uit: “We hebben de borders iets verhoogd en de paden er op een speelse manier doorheen laten slingeren waardoor je het gevoel hebt dat je door een bloemenveld fietst."

Belang van vrijwilligers
Tenslotte spelen de vrijwilligers een hele grote rol in het aanplanten en onderhoud, iets dat volgens Wissing wereldwijd niet gebruikelijk is: “Ze zijn erg geïnteresseerd in de manier waarop wij vrijwilligers werven, hoe wij ze aansturen en betrokken houden.”

Duizenden bloembollen
In het najaar gaan er nog veertigduizend bloembollen de grond in, en vrijwilligers zijn wederom zeer welkom. Daarnaast start eind dit jaar de bouw van het horecapaviljoen, dat naar schatting in de zomer van 2023 zijn deuren opent.

Foto: Jan de Boer

Lees ook

Vlaggenlijn Wehl+Wandelen.jpg

Wehlse vlaggetjes wapperen voor wandelaars én hartveiligheid

De wandelvierdaagse in Wehl is in volle gang. Beweging en gezelligheid staan centraal, ook voor inwoners, die met karakteristieke geel-blauwe vlaggenlijnen de wandelaars feestelijk onthalen. Een initiatief van Martin Bouwmeester, die zich hard maakt voor meer AED’s in de regio. De opbrengst gaat naar onderhoud van deze apparaten.

BAL.png

Amateurclubs in juni voor rechter tegen weekendvoetbal

De strijd die een groep amateurclubs vechten tegen de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB, komt 23 juni voor de rechter. In het zogeheten weekendvoetbal dat na de zomer moet gelden, zullen clubs die nu nog of op zaterdag of op zondag spelen, worden samengevoegd.

Marije0.png

Montferlandse wethouder Eleveld wil lijsttrekker PRO Gelderland worden

Marije Eleveld, op dit moment nog onafhankelijk wethouder in de gemeente Montferland, doet een gooi naar het lijsttrekkerschap in de provinciale staten van Gelderland. Waar de move voor buitenstaanders verrassend is, is dat voor Eleveld niet het geval. Hiermee lijkt wel duidelijk dat ze er niet nog een periode als wethouder van Montferland aan vastknoopt.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 18.08.33.jpeg

Christus Koningkerk in Vorden moet wijken voor appartementencomplex

Het college van Bronckhorst is voornemens medewerking te verlenen aan de komst van 25 levensloopbestendige appartementen op de locatie van de Christus Koningkerk in Vorden. De huidige kerk aan Het Jebbink moet daarvoor worden gesloopt. De appartementen zijn vooral bedoeld voor ouderen.

Gelderland Frischwaren.jpg

Vleesfabriek dicht: Emmerich verliest werkgever na ernstige bouwgebreken

Vleesproducent Gelderland Frischwaren in Emmerich sluit definitief de deuren. Na de acute ontruiming van de productiehal wegens ernstige bouwkundige gebreken, ziet moederconcern OSI af van herstel. Ruim honderd werknemers verliezen daardoor hun baan.

Efe Sapmaz (sultan) Rap20.jpg

Achterhoekse Sultan blikt na vijf jaar terug op deelname The Voice Turkije

Vijf jaar geleden deed Süleyman Efe Sapmaz uit Terborg mee aan de rapversie van The Voice Turkije. Onder zijn artiestennaam Sultan kwam hij onder leiding van zijn coach Murda tot de halve finale. Hij blikt terug op zijn avontuur en de afgelopen vijf jaar.