De stichting heeft over 2024 en 2025 geen huur betaald, dit is grofweg 1,2 miljoen. Deze huurschuld wordt omgezet in een lening van twintig jaar, waarvan de eerste twee jaar aflossingsvrij zijn. De lening is tegen een rente van 3,27%. De subsidie wordt voor de komende drie jaar toegezegd, de subsidie wordt verhoogd op basis van de inflatie. basissubsidie voor 2026 is ruim 1 miljoen euro.
De stichting heeft de gemeente ook gevraagd om een overbruggingskrediet. De gemeente wil dat krediet van 400.000 euro geven. Dat doen ze door het Ouhrlokaal te kopen voor 300.000 euro. Dit is 65.000 euro meer dan waarvoor het pand
getaxeerd is. Daarnaast leent de gemeente 100.000 euro aan de stichting, onder dezelfde voorwaarden als de lening voor de huurschuld.
Het is nu afwachten of een meerderheid van de gemeenteraad voor het voorstel stemt. De eerder
aangenomen motie waarop het college het voorstel heeft gebaseerd heeft eerder wel een meerderheid gehaald.