gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek biedt verenigingen met duurzaamheidsregeling helpende hand

10b0bdfaf84c46c8ce7eb23641412f60

Oude IJsselstreek gaat verenigingen en stichtingen helpen met het verduurzamen van accommodaties, nu ze door de stijgende energieprijzen in de knel komen met hun begroting. Het krediet van de bestaande duurzaamheidsregeling is van 60.000 euro verhoogd naar 300.000 euro, zodat er zo'n twintig accommodaties aangepakt kunnen worden.

Tim Rondeel |
“Het gaat om echt significante stijging van kosten rondom energierekeningen en dat gaat niet om honderd euro dat gaat echt om duizenden euro’s en dat kunnen we niet een twee drie oplossen”, aldus wethouder Ria Ankersmit. “Dus het is ook een bijdrage, een impuls om toekomstbestendig de energierekening te drukken, maar helemaal oplossen als gemeente kunnen we dit niet helaas.” Met de regeling kunnen verenigingen tussen de vijf- en 25.000 euro lenen voor onder meer zonnepanelen, warmtepompen en ledverlichting. Mocht de regeling een succes worden wil de gemeente kijken of er nog meer geld naar het plan kan. Ook neemt de gemeente een deel van de afsluitkosten van de lening voor haar rekening. “Daar nemen we duizend euro voor onze rekening en dan blijft er nog een kleine vijfhonderd euro over voor vereniging, dus het wordt aantrekkelijker gemaakt.”

Een van de verenigingen die gebruik maakt van de regeling is voetbalvereniging Sportclub Varsseveld. “Het is een enorme kans om nu toch te doen waarvan we ooit al eens dachten: ‘Oh, een keer zonnepanelen dat is misschien wel een beetje ‘sexy’ om te doen’”, laat voorzitter Maikel Fraikin van Sc Varsseveld weten. “Je wil toch aan duurzaamheid doen. Het staat ook goed voor de vereniging, maar het is nu echt noodzaak. Het is geen mooi praatje meer, je moet nu gewoon doorpakken.”

Creatieve oplossingen
Totdat de zonnepanelen op de daken bij Varsseveld liggen, hoopt de vereniging gezamenlijk de kosten te drukken. “Net als elke vereniging en elk huishouden worden we achteraf geconfronteerd met prijsstijging”, aldus Fraikin. “Je maakt als vereniging een begroting, maar gaandeweg krijg je in een keer met een verdubbeling of nog meer te maken, dan moet je gaan aanpassen, je kosten nog een keer gaan bekijken en ben je echt op zoek naar creatieve oplossingen om het huishoudboekje op orde te houden.”

VIEP
Het verduurzamen is niet alleen goed voor de portemonnee van de verenigingen, maar ook voor de gemeente die nog altijd hoopt in 2030 energieneutraal te zijn. Oude IJsselstreek denkt dan ook mee met de mogelijkheden. Verenigingen die gebruik willen maken van de lening kunnen onder meer bij het onlangs geopende informatiepunt VIEP terecht voor vragen. “VIEP en Achterhoek in Beweging werken ook samen in deze”, laat de wethouder weten. “In januari wordt er een informatieavond georganiseerd om de regelingen die wij hebben om die allemaal goed toe te lichten en uit te leggen, zodat men ook weet wat je kunt doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.