gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars op matchpoint voor landstitel na tweede finalewinst op Lycurgus

Orion Stars.jpg

Foto: REGIO8 (Archief)

De mannen van Orion Stars hebben een belangrijke stap gezet in de best-of-five-serie om het landskampioenschap. Tegen het Groningse Lycurgus was de ploeg opnieuw te sterk: 1-3.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

De eerste set ging lange tijd gelijk op, waarbij beide teams elkaar weinig toegaven. In de slotfase maakten de Doetinchemmers echter het verschil en trokken zij de set met 19-25 naar zich toe. Ook in de tweede set was het begin evenwichtig, maar ditmaal wist Orion Stars eerder afstand te nemen. Hoewel Lycurgus het nog spannend maakte en terugkwam tot 22-23, bleef het daarbij. Orion besliste de set alsnog met 22-25.

In de derde set leek Orion opnieuw op weg naar setwinst. De ploeg bouwde een kleine voorsprong op, maar een dubbele wissel pakte ongelukkig uit. Lycurgus profiteerde, nam het initiatief over en won de set met 25-20.

De vierde set moest de beslissing brengen. Orion Stars nam al snel een voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Met overtuigend spel controleerde de ploeg vrijwel de hele set, wat resulteerde in een 19-25 eindstand en de 1-3 overwinning.

Dankzij deze zege staat het team van hoofdtrainer Dirk Sparidans op een 2-0 voorsprong in de finalereeks. Op zondag 10 mei speelt Orion Stars een thuiswedstrijd waarin het bij winst de landstitel kan veiligstellen.

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.