gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

LuukDirkOrion
Foto: REGIO8

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

Tijn Piest |  | Aangepast op

“Iedereen is inzetbaar”, blikt trainer Dirk Sparidans vooruit. “We hebben er veel zin in.” Omdat Orion Stars de eredivisieranglijst aanvoert, mocht de kwartfinale worden overgeslagen. Inzet voor de Doetinchemmers is nu de landstitel, die voor het derde achtereenvolgende jaar kan worden geboekt. 

De Nederlandse volleybalbeker heeft Orion sinds tweede paasdag ook weer op zak. “Naast het landskampioenschap de belangrijkste prijs die we kunnen winnen’’, vertelt hoekspeler Luuk Hoge Bavel. “Prachtig. Daar hebben we zeker van genoten die avond en dag erna.”

Voor Hoge Bavel (24) en zijn ploeggenoten breekt een beslissende fase aan. De knop moest snel om na die bekerzege op 6 april: “Maar dat zijn we gewend. We hebben de tijd gehad om wat meer te herstellen en te werken aan ons spel.’’ De volleyballer, die sinds 2023 in zijn thuisstad Doetinchem speelt en hoopt op een contractverlenging bij Orion, is niet meer supergespannen. “Het valt wel mee hoe erg ik gespannen ben. Je groeit erin. In mijn eerste jaar bij Orion ervaarde ik meer spanning. Het is geen hele nieuwe fase.”

Eén Orionspeler naar European League
De volleyballer had zich ook graag beschikbaar gesteld voor het Nederlands team dat tussen 12 en 14 juni de CEV European League speelt, nota bene in zijn thuisstad Doetinchem. Namens Orion is alleen middenblokkeerder Lars Ent in de selectie opgenomen. Hoge Bavel: “Op mijn positie zijn heel veel spelers die in aanmerking komen. Dan moet ik mij volgend jaar maar meer in de kijker spelen tijdens het seizoen.” Trainer Sparidans: “Ik vind het verrassend dat hij er niet tussenstaat als ik zie wie er verder op staat.’’

Sliedrecht twee of drie keer de tegenstander?
De eerste halve finale van de play-offs vindt zaterdag om 16.30 uur plaats in de Doetinchemse Topsporthal. Het Zuid-Hollandse Sliedrecht Sport, dat het laatste ticket voor de halve finale bemachtigde, is de tegenstander. Aanstaande woensdag (22 april) mag Orion Stars op bezoek in Sliedrecht voor de tweede halve finale. Mocht nog geen winnaar bekend zijn na deze twee wedstrijden, dan staat zondag 26 april nogmaals Orion – Sliedrecht op het programma.

“Het is een team met veel jonge jongens”, vertelt Luuk Hoge Bavel. “Maar als wij ons niveau halen, moeten we kunnen winnen.” Sparidans onderschat de mannen van Sliedrecht niet. “Je hebt nooit recht op iets in topsport, je moet het altijd verdienen. Sliedrecht heeft goed verdedigende jongens. Ik ben wel op mijn hoede.’’ De winnaars van de halve finale spelen vervolgens tegen de ‘best of five’. De strijd om de landstitel vindt vanaf 29 april plaats.

Tot in de nacht beelden kijken
De laatste training voor de play-offs werd vrijdag afgewerkt. “We hebben best wel kort getraind’’, vertelt Sparidans over de laatste voorbereidingen. “Anderhalf uur: het was goed en scherp, in gedrag en acties. Na de training hebben we de beelden van onze tegenstander ontvangen. Voor de scout en mij is zo’n avond en nacht wel druk.” Wat de trainer zaterdagmiddag wil zien bij zijn mannen zit in spel én gedrag. “Ik wil een team zien dat er alles aan doet om te winnen.”

“Het is moeilijk om te zeggen wat je áltijd wil zien”, gaat Sparidans verder. Zeker in de play-offs gebeuren heel veel dingen die onverwacht zijn.” Vertrouwen haalde hij ook uit het gewonnen oefenduel tegen Maaseik (5-0) afgelopen woensdag. “Iedereen heeft laten zien er klaar voor te zijn.”

Hoge Bavel heeft weinig bijzonders meer te doen voor de beslissende fase in de hoogste Nederlandse volleybalcompetitie wordt afgetrapt. “We hebben wel wat beelden om te kijken. Vanavond mag ik lekker met de beentjes op de bank.’’ 

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.