gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

LuukDirkOrion
Foto: REGIO8

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

Tijn Piest |  | Aangepast op

“Iedereen is inzetbaar”, blikt trainer Dirk Sparidans vooruit. “We hebben er veel zin in.” Omdat Orion Stars de eredivisieranglijst aanvoert, mocht de kwartfinale worden overgeslagen. Inzet voor de Doetinchemmers is nu de landstitel, die voor het derde achtereenvolgende jaar kan worden geboekt. 

De Nederlandse volleybalbeker heeft Orion sinds tweede paasdag ook weer op zak. “Naast het landskampioenschap de belangrijkste prijs die we kunnen winnen’’, vertelt hoekspeler Luuk Hoge Bavel. “Prachtig. Daar hebben we zeker van genoten die avond en dag erna.”

Voor Hoge Bavel (24) en zijn ploeggenoten breekt een beslissende fase aan. De knop moest snel om na die bekerzege op 6 april: “Maar dat zijn we gewend. We hebben de tijd gehad om wat meer te herstellen en te werken aan ons spel.’’ De volleyballer, die sinds 2023 in zijn thuisstad Doetinchem speelt en hoopt op een contractverlenging bij Orion, is niet meer supergespannen. “Het valt wel mee hoe erg ik gespannen ben. Je groeit erin. In mijn eerste jaar bij Orion ervaarde ik meer spanning. Het is geen hele nieuwe fase.”

Eén Orionspeler naar European League
De volleyballer had zich ook graag beschikbaar gesteld voor het Nederlands team dat tussen 12 en 14 juni de CEV European League speelt, nota bene in zijn thuisstad Doetinchem. Namens Orion is alleen middenblokkeerder Lars Ent in de selectie opgenomen. Hoge Bavel: “Op mijn positie zijn heel veel spelers die in aanmerking komen. Dan moet ik mij volgend jaar maar meer in de kijker spelen tijdens het seizoen.” Trainer Sparidans: “Ik vind het verrassend dat hij er niet tussenstaat als ik zie wie er verder op staat.’’

Sliedrecht twee of drie keer de tegenstander?
De eerste halve finale van de play-offs vindt zaterdag om 16.30 uur plaats in de Doetinchemse Topsporthal. Het Zuid-Hollandse Sliedrecht Sport, dat het laatste ticket voor de halve finale bemachtigde, is de tegenstander. Aanstaande woensdag (22 april) mag Orion Stars op bezoek in Sliedrecht voor de tweede halve finale. Mocht nog geen winnaar bekend zijn na deze twee wedstrijden, dan staat zondag 26 april nogmaals Orion – Sliedrecht op het programma.

“Het is een team met veel jonge jongens”, vertelt Luuk Hoge Bavel. “Maar als wij ons niveau halen, moeten we kunnen winnen.” Sparidans onderschat de mannen van Sliedrecht niet. “Je hebt nooit recht op iets in topsport, je moet het altijd verdienen. Sliedrecht heeft goed verdedigende jongens. Ik ben wel op mijn hoede.’’ De winnaars van de halve finale spelen vervolgens tegen de ‘best of five’. De strijd om de landstitel vindt vanaf 29 april plaats.

Tot in de nacht beelden kijken
De laatste training voor de play-offs werd vrijdag afgewerkt. “We hebben best wel kort getraind’’, vertelt Sparidans over de laatste voorbereidingen. “Anderhalf uur: het was goed en scherp, in gedrag en acties. Na de training hebben we de beelden van onze tegenstander ontvangen. Voor de scout en mij is zo’n avond en nacht wel druk.” Wat de trainer zaterdagmiddag wil zien bij zijn mannen zit in spel én gedrag. “Ik wil een team zien dat er alles aan doet om te winnen.”

“Het is moeilijk om te zeggen wat je áltijd wil zien”, gaat Sparidans verder. Zeker in de play-offs gebeuren heel veel dingen die onverwacht zijn.” Vertrouwen haalde hij ook uit het gewonnen oefenduel tegen Maaseik (5-0) afgelopen woensdag. “Iedereen heeft laten zien er klaar voor te zijn.”

Hoge Bavel heeft weinig bijzonders meer te doen voor de beslissende fase in de hoogste Nederlandse volleybalcompetitie wordt afgetrapt. “We hebben wel wat beelden om te kijken. Vanavond mag ik lekker met de beentjes op de bank.’’ 

Lees ook

JennekeLaurense2

Eenpitter Laurense van Lijst Groot Montferland met tijdelijk ziekteverlof

Fractievoorzitter en enig raadslid van Lijst Groot Montferland Jenneke Laurense gaat tijdelijk met ziekteverlof, dat meldt de partij. Erik Wassing, tot 2025 nog fractievoorzitter neemt voorlopig de honneurs waar.

Schermafbeelding-2026-06-09-145349

Willem Buunk beoogd wethouder voor VVD in Berkelland

Willem Buunk is de beoogde nieuwe wethouder namens de VVD in de gemeente Berkelland. De ervaren bestuurder uit de Achterhoek was eerder wethouder in de gemeente Bronckhorst en werkte de afgelopen jaren als adviseur bij Berenschot. Dinsdagavond wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering mogelijk meer duidelijk over het nieuwe coalitieakkoord en de installatie van het nieuwe college.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven vanwege kans op hagel en windstoten.