gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion Stars haalt kwartfinale CEV Cup dankzij winst in Roemenië

85c457652ec77eeb0bc48ddd898d1adc
Foto: REGIO8 (archief)

Orion Stars heeft in Roemenië de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup bereikt. De Doetinchemse ploeg won woensdagavond in de return van Corona Brașov met 0-3.

 | Aangepast op

In het Roemeense Brașov moest Orion twee sets winnen om door te stoten naar de kwartfinale in de één na hoogste Europse volleybalcompetitie. De Doetinchemmers slaagden met vlag en wimpel en wonnen de razendspannende eerste set met 31-33. Daarna tijdens de tweede set kwam 23-25 op de teller. Ook de derde set was voor Orion: 23-25. ''Met een ronde verder zetten we het Nederlands volleybal verder op de kaart'', blikte aanvoerder Jannes van der Ham eerder deze maand vooruit. In de Champions League werd Orion eerder dit seizoen uitgeschakeld.

De ploeg van trainer Dirk Sparians behoort nu tot de laatste acht in de CEV Cup en dat was al ruim drie decennia niet meer gelukt. Woensdag 11 februari is Fenerbahçe Spor Kulübü thuis de tegenstander. De Turkse ploeg, die twee olympisch kampioenen in de selectie heeft, won woensdag ook drie sets in de Europese competitie. De return is een week later in Istanboel.

Eerst speelt Orion zondag (16:30 uur) alweer in de eigen Saza Topsporthal. In de eredivisie, waarin de Doetinchemmers heer en meester zijn, is Draisma Dynamo de tegenstander.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.