gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opwaardering van de N18 blijft 'een stip op horizon'

a442b149dedaaa39afee940d566710db.jpg

Wordt hij een slaaf van Kees Porskamp? "Nee-nee-nee", reageerde Ted Kok van de Achterhoek Board maandagavond. De wethouder van Aalten moet echter in Den Haag blijven lobbyen voor een opwaardering van de N18, hoewel dat tot minimaal 2040 een kansloze missie is, zo heeft minister Harbers van Infrastructuur en Waterstaat schriftelijk laten weten.

Domien Esselink |
De Achterhoek Board legt zich neer bij de huidige N18, maar de Achterhoek Raad niet. Die stemde maandagavond in met een amendement van VVD, CDA, D66 Berkelland, Nieuwe Liberalen Oost Gelre, BBB/HMV, ADA en Winterswijks Belang (88 voor, 67 tegen). "We moeten de druk blijven opvoeren voor de N18 op de lange termijn, anders weet je zeker dat je niets bereikt", verklaarde VVD'er Porskamp, die het voorstel voor de voortgang van de lobby in Den Haag indiende. Kok meldde eerder al liefst zes maal bij het ministerie te hebben aangeklopt, maar tevergeefs.

Daar komt dus minimaal een zevende keer bij, maar Kok zag zich maandagavond in de DRU in Ulft allerminst als een loopjongen van Porskamp c.s. "De ambitie blijft een twee maal tweebaansweg, maar de doorstroming op de weg is het volgende punt", zei Kok na de vergadering van de Achterhoek Raad. "Daarvoor ga ik met bouwstenen aan de slag, zoals bijvoorbeeld het knelpunt bij de Radstake. Die vrijheid heb ik bij een goed alternatief. Zo ver liggen we niet uit elkaar. Ik heb het amendement ook niet verworpen."

Lange adem
Maar tóch, Kok moet weer gaan zeuren in Den Haag waar hij al zes maal tevergeefs aanklopte. "Niet al, maar pás zes keer", reageerde Porskamp. "Dit is een zaak van de lange adem, onze regio verdient een twee maal tweebaansweg met 100 kilometer per uur en ongelijkvloerse kruisingen. Dat gewenste eindbeeld moeten we als stip op de horizon houden."

Meerderheid
Porskamp kreeg een meerderheid voor het voorstel, ook al verandert er niets aan het feit dat de huidige N18 zeker tot 2040 geen volledige tweebaansweg wordt tussen Varsseveld en Enschede. Was het dan een voorstel voor de bühne? Voor de vasthoudende liberaal uit Groenlo zeker niet. Al verliet hij de zaal voor een sanitaire stop en kwam nét na de uitslag van de stemming weer binnen. De roerganger van het debat was als laatste op de hoogte van de uitkomst van de stemming.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 09.33.57.jpeg

Auto in sloot bij Winterswijk Huppel: bestuurder naar politiebureau

Een personenauto is woensdagavond in de sloot beland langs de Vredenseweg in de Winterswijkse buurtschap Huppel. De bestuurder belandde na een bocht in de sloot, maar raakte niet gewond.

ophokplicht0.jpg

Vogelgriep bij pluimveebedrijf Neede: 97.450 kippen geruimd

In Neede, in de gemeente Berkelland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf. Ongeveer 97.450 hennen op de locatie worden gedood om verspreiding van het virus te voorkomen. Daartoe heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten.

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.