gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Open dagen in gebedshuizen Oude IJsselstreek

da436f8e8405e34838dcccaae07c1bfb
Redactie REGIO8 |
“Dat is op basis van het project Kleurrijk”, vertelt Harry Jorna van de Raad van kerken Oude IJsselstreek als hij uitlegt hoe het initiatief ontstond. “Dat is alweer een tijdje geleden, maar daarna zijn we met z’n allen verder gegaan.” Het initiatief ontstond omdat het maatschappelijk debat, vooral rond moslims, verhard. “Je weet wel hoe het nu zit met de moslims in Nederland en in de hele wereld. Die staan een beetje in een kwade hoek en daar willen we ze een beetje uithalen. Dat is toch wel een Christelijke boodschap om met zijn allen toch door een deur te kunnen.”

Niet alleen de moskeeën in Ulft houden open dag, ook de kerken in Varsseveld en Silvolde doen mee. “Het omgekeerde geldt natuurlijk ook, de moslims zijn ook nadrukkelijk bij de Christelijke kerken uitgenodigd. Wij bereiden het met een groepje voor. Uit iedere kerk en moskee is er dan een groep die de open dag voorbereid, maar die groep gaat dan meteen ook naar de andere toe, dus het werkt naar twee kanten.” Bezoekers kunnen meer doen dan alleen binnenkijken, want tijdens de open dagen worden er in alle gebedshuizen ook diverse activiteiten georganiseerd.
Foto: REGIO8

Lees ook

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.

Waterstofbus-Arriva

Andere cao houdt streekvervoer Achterhoek buiten staking

Ondanks de landelijke staking in het streekvervoer rijden de bussen en treinen in de Achterhoek wel. De reden dat buschauffeurs en machinisten in onze streek wel gewoon rijden komt volgens het FNV doordat in de Achterhoek een andere cao geldt.