gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oorzaak verwoestende brand Didam nog altijd onbekend

df235b745a3bd9953f12032986195e89.jpg

De oorzaak van de grote brand in Didam aan de Begoniastraat is nog altijd niet bekend. Vier Didamse gezinnen raakten hierbij hun woning kwijt. Het onderzoek van de politie aan de Begoniastraat is inmiddels afgerond, maar een duidelijke oorzaak lijkt voorlopig uit te blijven. Veel bewoners van de Begoniastraat en omliggende straten in de Bloemenbuurt leven daarom in onzekerheid en angst.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Naar aanleiding van de brand ontving woningbouwcorporatie Plavei meerdere vragen van bewoners uit de Bloemenbuurt. In 2020 en 2021 werden meerdere woningen van de woningcorporatie in en rondom de Begoniastraat gerenoveerd. In 2023 vond een grote woningbrand plaats in Arnhem, in een woning die op vergelijkbare wijze gerenoveerd was. Veel inwoners van de Bloemenbuurt maken zich dan ook grote zorgen. “Hoewel de renovatiemethode vergelijkbaar is met die van de woningen in Arnhem, is de technische uitvoering en met name de brandwerendheid in Didam anders”, laat Plavei weten. “Naar aanleiding van dit onderzoek hebben wij geconstateerd dat er geen aanleiding was om aanpassingen te doen in de door Plavei gerenoveerde woningen in de Bloemenbuurt.”

Plavei laat weten dat er tijdens de renovatie meerdere brandwerende maatregelen zijn getroffen: “Zo zijn bijvoorbeeld de spouwmuren op de aanwezige sparingen (zoals kozijnen) brandwerend uitgevoerd. De hierdoor ontstane constructies zijn per woning afgedicht en brandwerend uitgevoerd, zowel in de gevels als het dak. Bij het ontwerpen en de realisatie van deze maatregelen zijn landelijk erkende experts betrokken geweest.” Aangezien het onderzoek van de politie en de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland nog loopt, wacht de woningcorporatie met het geven van antwoorden over de oorzaak. Ook is er nog geen eigen onderzoek gestart.

Getroffen gezinnen krijgen zo snel mogelijk nieuwe woning
De zes getroffen gezinnen hebben inmiddels een tijdelijk onderkomen gekregen. Als het aan Plavei ligt, is dat van korte duur: “Binnen enkele weken hebben ze allemaal weer een woning. Tot die tijd is tijdelijke opvang geregeld.” Wat er met het blok van zes woningen gebeurt, is nog niet bekend. “Vier van de zes woningen zijn volledig verwoest. Een vijfde woning raakte zwaar beschadigd en de zesde woning lijkt vooral water- en rookschade te hebben opgelopen”, aldus de woningcorporatie. “Wij hebben het terrein nog niet kunnen betreden. Natuurlijk staan wij hierover in contact met de betrokken partijen en zullen wij, zodra we meer weten, dit ook aan de getroffen bewoners laten weten.”

Lees meer over:

| |

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, De gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.