gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook Achterhoekse politiebureaus sluiten de deuren

1d9bb70cfa881e0ce4e4e4b53f961e7a.jpg

In heel Nederland voeren politiekorpsen dinsdag actie om aandacht te vragen voor 'een fatsoenlijk vroegpensioen', dit doen ze door de deuren van de bureaus de hele dag dicht te houden. Ook in de Achterhoek zijn de bureaus met een publiekfunctie 24 uur gesloten.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Wij strijden voor een vervroegd pensioen voor beroepen, welke mentaal en fysiek zwaarbelastend zijn", laten de Jeugdagenten Berkelland weten via Instagram. "Om deze reden is ons bureau in Borculo voor 24 uur gesloten voor publiek." Ook bij het politiebureau in Doetinchem aan de Hamburgerbroeklaan zijn dinsdag de deuren gesloten en hangt er een flyer voor de ramen.

De actie houdt in dat niemand politiebureaus kan bezoeken om bijvoorbeeld aangifte te doen. "Natuurlijk blijven het alarmnummer 112 en het informatienummer 0900-8844 tijdens deze actie gewoon operationeel", zo valt te lezen op de actiepagina van Politievakbond ACP. "Ook zijn de politiemedewerkers van de betreffende bureaus achter de gesloten voordeuren gewoon actief."

Eerder dit jaar voerde de politie ook al actie en werd er gedemonstreerd. De politievakbond laat weten dat de acties doorgaan tot dat er goed nieuws is voor de agenten: "Mocht dit niet tot het gewenste resultaat leiden, dan herhalen de politiebonden de actie de week erna met wederom een etmaal. Ook wordt dan het toevoegen van andere acties overwogen."

Lees meer over:

|

Lees ook

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.