gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Online Koningsdagconcert in Winterswijk

3fe9c0c6047eefc858993cc85a23049c.jpg

Tijdens Koningsdag kunnen ook dit jaar door corona geen activiteiten plaatsvinden. In Winterswijk hebben ze toch een manier gevonden om met alle Winterswijkse muziekverenigingen een ‘coronaproof’ Koningsdagconcert te organiseren.

Davie Klein Gunnewiek |

“Normaal zitten we als orkest bij elkaar en maken we muziek, maar nu moest iedereen thuis individueel zijn partij inspelen”, vertelt voorzitter Danny Oonk van muziekvereniging Excelsior Winterswijk, een van de organisatoren van het Koningsdagconcert. “Het is muziek maken, maar heel wat anders dan we normaal gewend zijn.” Door corona liggen de orkestrepetities bij de verschillende Winterswijkse muziekverenigingen al meer dan een jaar stil. “Muzikanten willen gewoon heel graag weer muziek maken”, zegt Oonk. “Dat was wel de belangrijkste motivatie om dit digitale concert te organiseren. Daarnaast willen we ook de Winterswijkse bevolking blij maken met een mooi concert en een muzikaal hart onder de riem steken om deze periode door te komen.”

Eén van de muzikanten die meedoet aan het concert is Cristo Scharenborg. Hij speelt al bijna tien jaar de bas bij muziekvereniging Concordia in Kotten. Thuis in de keuken heeft hij de baspartij van het stuk ‘Musik von Herzen’ ingespeeld. “Normaal heb je de dirigent die de maat aangeeft, maar nu speel ik mee met een clicktrack”, zegt Scharenborg. “Je hoort op je koptelefoon de muziek spelen, waardoor je een ritme hebt.” Daarbij kan er volgens Scharenborg niet gesmokkeld worden: “Je kan niet zomaar een ander tempo aanhouden. Je moet wel strak met de opname kunnen meespelen.”

Zeven verenigingen doen mee
Alle afzonderlijke opnames zijn gemonteerd door meerdere lokale audio- en videobedrijven in Winterswijk. Uiteindelijk zijn er in totaal zeven muziekstukken opgenomen door de verschillende muziekverenigingen: Concordia Kotten, Crescendo Ratum, Eendracht Winterswijk, Excelsior Winterswijk, K.W.O.V., Sint Jan Meddo en de Winterswijkse Accordeon Vereniging. “Zo is er een concert ontstaan van ongeveer 45 minuten”, zegt Oonk. Om 12.00 uur wordt het concert door burgemeester Joris Bengevoord geopend, waarna het via verschillende kanalen in Winterswijk is te zien.

'Muziek maken doe ik het liefste samen'
Uiteindelijk hopen de orkesten in Winterswijk weer zo snel mogelijk fysiek te repeteren, zodra de coronamaatregelen het toestaan. “Iedere keer zit ik weer vol spanning naar een persconferentie te kijken”, zegt Oonk. “Ons geduld als muzikant zijnde wordt daarin zeker op de proef gesteld. We blijven positief, maar we hopen zo snel mogelijk weer voor publiek op te kunnen treden.” Dat hoopt ook Cristo: ”Muziek maken doe ik het liefste samen met mijn basmaatjes. Dat mis ik heel erg en ik hoop dat het snel weer kan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.