gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

OM seponeert zaak tegen Armando Muis, ruim duizend fatbikes terug

5e0ad2e5890f05005b0425930baa7b54.jpg

Het Openbaar Ministerie (OM) stopt het onderzoek naar La Souris, het bedrijf van fatbikegigant Armando Muis. In de zomer werden ruim duizend fatbikes bij een controle van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in beslag genomen. De fietsen zouden een te hoog motorvermogen hebben waardoor ze illegaal zouden zijn.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Het strafrechtelijk onderzoek richtte zich op fatbikes die in de handel werden gebracht als elektrische fietsen. Uit verschillende indicatieve tests bleek naar het oordeel van de ILT en het OM dat deze exemplaren een dusdanig hoog vermogen hadden dat deze onder de regelgeving voor bromfietsen vallen en daar horen hogere veiligheidseisen bij´, schetst het OM in bericht op hun website. Na verder onderzoek blijkt dat de fatbikes die verkocht worden wel aan de regelgeving voldoen.

Het belangrijkste doel van het OM was om van La Souris de garantie te krijgen dat de fatbikes die zij verkopen niet krachtiger zijn dan toegestaan. Bij deze fietsen gaat het dan om een motor van 250 watt. Die garantie is gegeven. ‘Het OM beëindigt op die basis het strafrechtelijk onderzoek en gaat over tot een beleidssepot. Dit houdt in dat het toezicht op de naleving van de voorgeschreven (veiligheids)voorschriften primair bij de toezichthouders ILT en NVWA ligt’, aldus het OM.

Muis voelt gerechtigheid
Eigenaar van La Souris Muis voelt gerechtigheid. ‘Een jaar lang heb ik, zowel als ondernemer als privé persoon, pijn en frustratie gevoeld. Je bent in de ogen van de maatschappij en instanties vaak al veroordeeld, nog vóór je verhaal is gehoord. Maar vandaag is een keerpunt’, schrijft hij op Facebook. Muis is onder andere met dit verhaal voorbij gekomen in de populaire YouTube-serie van Tim Hofman, BOOS.

‘Ik ben trots om te delen dat de lintjes rond 1.100 volledig legale fatbikes eindelijk worden doorgeknipt. Dit is een belangrijke mijlpaal voor mij persoonlijk én voor het bedrijf’, vervolgt Muis op Facebook. De fatbikes mogen weer verkocht worden.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.