gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

9b92178b6a2a90a4963f2d713bb7806f.jpg

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober alleen online te volgen. De ongeregeldheden voor het gemeentehuis in Hengelo op 2 oktober zijn de aanleiding van dit besluit, dat is genomen op basis van advies van OM en politie.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Ik ben blij dat de vergadering van afgelopen donderdagavond goed is verlopen. Raadsleden moeten rustig en veilig kunnen debatteren. En onze inwoners moeten dat kunnen volgen. Via de livestream was dat mogelijk”, laat burgemeester Patrick van Domburg weten. “Het is een onderwerp dat veel losmaakt in onze samenleving. Maar het is ook onze taak om vluchtelingen een veilig thuis te bieden. Daarom zijn goede afspraken met elkaar voor het behoud van een fijne en veilige woonomgeving ontzettend belangrijk en daar zetten we ons via verschillende overleggen met buurtbewoners samen voor in.”

Het gemeentehuis had tijdens de politieke avond van 9 oktober meer weg van een gebarricadeerd fort, door het aantal hekken en camera’s dat om het gebouw stond. Daarnaast konden aanwezige inwoners zonder pardon gefouilleerd worden. Dankzij de maatregelen bleven ongeregeldheden op 9 oktober uit. Of deze maatregelen donderdag 9 oktober ook van kracht zijn is niet helemaal duidelijk.

2 oktober
Tijdens de politieke avond op 2 oktober waren er ongeregeldheden bij het gemeentehuis in Hengelo, omdat inwoners het gemeentehuis niet werden binnengelaten. Volgens de gemeente mochten zij niet naar binnen omdat er buiten zwaar vuurwerk werd afgestoken. Op geschreeuw in de raadszaal en een paar knallen na, verliep deze avond grotendeels rustig.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met RTV Ideaal.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.