gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekrainers gevraagd om kruis te tillen

21f73447ea7e77798f7137981eab21bd

Oekraïense vluchtelingen die worden opgevangen in de omgeving van Doetinchem kunnen onderdeel worden van de processie door de stad tijdens The Passion. Omroep KRO-NCRV zoekt enkele dragers voor het bekende witte kruis.

Davie Klein Gunnewiek |
In de Driekoningenkapel in Doetinchem, waar Oekraïense vluchtelingen elkaar kunnen ontmoeten, ligt een oproep om mee te doen aan het landelijke paasspektakel in de stad. 'Het thema van The Passion is dit jaar ‘Alles komt goed’, wat zeer toepasselijk is voor uw situatie', zo valt in het Engels te lezen. 'We hopen en bidden dat alles goed komt en dat je terug kunt keren naar je land. Een vrij Oekraïne waar je herenigd wordt met degenen die je moest achterlaten. We zouden vereerd zijn als Oekraïense mensen kunnen helpen dit kruis te dragen', aldus de KRO-NCRV in de oproep.

Ook andere geïnteresseerden kunnen zich tot en met vrijdag 1 april aanmelden als kruisdager tijdens The Passion in Doetinchem. Hierbij zoekt KRO-NCRV vooral naar jongeren tussen de 1.70 en 1.85 meter lang die fysiek in staat zijn om het kruis te dragen. 'Jongeren hebben door de coronamaatregelen te maken gekregen met eenzaamheid, somberheid en angst', schrijft KRO-NCRV. 'Daarom staan in deze bijzondere editie van de processie de ervaringen en belevenissen van jonge mensen centraal'.

Foto: KRO-NCRV

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.