gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekraïense kinderen planten boom in Vrijheidsbos Geesteren

8e5ef988eaa44c8646302cfbce278e52.jpg

Kinderen hebben vrijdag een Oekraïne-boom geplant in het Vrijheidsbos in Geesteren. Leerlingen van OBS De Keikamp uit Geesteren hebben samen met kinderen van Oekraïense vluchtelingen de boom in de aarde gezet.

Serena Speet |
"Vrijheid is broos en niet vanzelfsprekend", laat Jolanda Luimes van stichting Vrijheidsbos Geesteren weten. "Sinds februari vallen er dagelijks doden door het oorlogsgeweld in Oekraïne en zijn er veel vluchtelingen, waaronder veel kinderen, hier in onze eigen omgeving van Berkelland." De boom die vrijdagmiddag geplant is in het Vrijheidsbos moet volgens de stichting een levend monument zijn voor de slachtoffers van de oorlog. Meer dan vijftig kinderen waren vrijdag aanwezig om de boom in de grond te krijgen. Naast kinderen van OBS De Keikamp waren ook Oekraïense kinderen uit de Internationale Schakelklas aanwezig in het Vrijheidsbos.
In het bos werden een jaar geleden de eerste twaalf bomen geplant om de twaalf oorlogsslachtoffers uit Geesteren te herdenken. Op 5 mei, Bevrijdingsdag, werd het bos officieel geopend. Inmiddels kan iedereen volgens de stichting een boom planten in het Vrijheidsbos: "Bijvoorbeeld voor een verjaardag, of voor een veertigjarig huwelijk, of om een eigen familieboom te poten." Vrijdag en zaterdag zijn in totaal twintig nieuwe bomen geplant.

Foto: Stichting Vrijheidsbos Geesteren

Lees ook

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.