gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekraïners in De Peer? Alles staat voorlopig on hold

75316b3284d9a3f0da4a6f065f6fa593

De komst van een opvang voor zestig Oekraïners in De Peer in ’s-Heerenberg staat voorlopig on hold. De ontheemden wonen op dit moment in het Specialized-pand in de stad. In mei zouden ze verhuizen, maar dat hele proces is nu gehuld in een mist van onzekerheid.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Er zijn ontwikkelingen die ons nopen tot het maken van een pas op de plaats, daarom zijn we aan het nadenken of De Peer wel de juiste locatie is’, laat de gemeente Montferland desgevraagd weten. Op dit moment willen ze niet op verdere inhoudelijke vragen ingaan. Het proces ligt op dit moment stil en de verbouwing van het horecapand is nog niet begonnen. De eigenaar van het pand weet ook nog niet waar hij aan toe is.

Het eerste plan van Montferland was om de vluchtelingen voor maximaal drie jaar in het horecapand te huisvesten. Op een informatieavond voor de buurt werden verschillende alternatieve locaties genoemd voor de opvang, deze heeft de gemeente onderzocht. Iets concreets willen ze hier echter niet over kwijt.

De Oekraïners verblijven op dit moment nog in het Specialized-pand. Ze zouden verhuizen naar De Peer omdat het iconische pand wordt verbouwd tot IKC. Eerder deze week werd bekend dat de komst van de brede school op losse schroeven staat. De schoolbesturen hebben laten weten dat ze de verwachte kosten voor beheer en exploitatie niet kunnen dragen.

Het college is met hen in gesprek over mogelijke oplossingen, maar waarschuwt alvast: dit kan gevolgen hebben voor de planning. Het zou dus zo kunnen zijn dat de ontheemden langer op de huidige locatie kunnen verblijven en dat De Peer simpelweg nog niet nodig is.

Dit item maakte REGIO8 bij de informatieavond voor de buurt.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.