gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Notoire oplichter legt zich niet bij straf neer

d6b9df7ab76423ab8f15f39f1fe3c343.jpg

De notoire oplichter, die onlangs tot een jaar extra gevangenisstraf is veroordeeld voor onder meer oplichting in Lichtenvoorde, is tegen die straf in hoger beroep gegaan. De 52-jarige man zou sowieso tot oktober vastzitten als gevolg van een eerdere veroordeling en er lopen ook aangiftes in Twente tegen hem.

Jasper Hazelaar |
De laatste veroordeling van twaalf maanden cel kreeg de man voor meerdere delicten, onder andere in de Achterhoek. Zo bestelde hij allerlei goederen in Lichtenvoorde en Winterswijk, waarbij hij een valse naam opgaf. Ook werd hij veroordeeld omdat hij een vrouw in Lichtenvoorde, met wie hij zou trouwen, financieel heeft uitgekleed. Daarnaast dupeerde hij een bevriende taxichauffeur in Apeldoorn door zijn taxi te lenen, waarop de oplichter het voertuig grotendeels vernield weer inleverde. In totaal ging het om dertien aangiften, waarbij er voor 16.000 euro aan vorderingen tegen de oplichter waren ingediend. Van de rechter moet hij 10.000 euro aan smartengeld betalen aan twee van zijn slachtoffers.

Hoewel de man zich tijdens het laatste strafproces uitputte in excuses en benadrukte in behandeling te zijn, blijkt hij toch tegen het vonnis in hoger beroep te zijn gegaan. Dit bevestigt een woordvoerster van het ressortsparket. Onduidelijk is nog wanneer de nieuwe strafzaak dient. "Het dossier moet nog aan ons worden overgedragen", aldus de woordvoerster van justitie.

25 jaar actief
De man is al zo'n 25 jaar actief als oplichter en heeft een duimendik strafdossier. Meestal is de man nog maar net weer op vrije voeten of hij gaat weer in de fout, waarbij hij telkens een spoor van financiële ellende trekt en tal van slachtoffers en gedupeerden achterlaat. Momenteel onderzoekt de recherche tientallen aangiftes tegen hem in het Overijsselse Hengelo en omstreken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.