gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Noordrijn-Westfalen staat wiet met tegenzin en veel zorgen toe

c0f9dc3c6ed2464061716273ea77fbe2

Met flinke tegenzin geeft de Duitse deelstaat Noordrijn Westfalen handen en voeten aan de nieuwe cannabiswet. Sinds vorige maand is wiet legaal in Duitsland, maar in de deelstaat zijn grote zorgen over het effect op met name kinderen en jongeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De federale cannabiswet is een slecht vormgegeven wet waarvan ik het doel niet deel”, aldus Karl-Josef Laumann, minister van Volksgezondheid in de Duitse deelstaat, in een persverklaring. “Niettemin zullen we het in Noordrijn-Westfalen consequent implementeren, maar zonder schuim op de mond.” Belangrijk vindt Laumann dat met name kinderen en jongeren worden beschermd. Want hoewel er een grote stap in legalisering wordt gezet, gelden er wel spelregels. Zo mag er in openbare ruimtes tussen 07.00 uur en 20.00 uur niet worden geblowd, dit geldt in voetgangerszones.

Mensen die toch blowen in deze ‘verboden zones’, kunnen boetes krijgen van 50 tot 500 euro. Wietgebruik in de aanwezigheid van minderjarigen kan worden bestraft met een bekeuring van 300 tot 1.000 euro. Dit is volgens Laumann met name om de jongeren en kinderen ‘te beschermen’. “Om deze bescherming te garanderen moeten de bezitshoeveelheden, consumptieverboden en reclameverboden die zijn vastgelegd in de federale cannabiswet voor consumenten consequent worden gehandhaafd”, vindt de minister.

Wiet legaal, Cannabis Social Clubs volgen
Het gebruik en bezit van wiet is sinds vorige maand al legaal in Duitsland. Vanaf 1 april mogen Duitsers maximaal drie planten kweken. Ook mogen ze maximaal 25 gram aan gedroogde wiet bij zich hebben, in huis gaat het om vijftig gram. Daarnaast wordt het gebruik in de openbare ruimte legaal, hoewel er wel spelregels gelden. Cannabis kopen kan op dit moment nog niet, maar op korte termijn wel. De eerste zogenaamde ‘Cannabis Social Clubs’ mogen vanaf 1 juli de deuren openen. Een lid hiervan kan elke maand maximaal vijftig gram kopen.

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.