gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Noordrijn-Westfalen staat wiet met tegenzin en veel zorgen toe

c0f9dc3c6ed2464061716273ea77fbe2

Met flinke tegenzin geeft de Duitse deelstaat Noordrijn Westfalen handen en voeten aan de nieuwe cannabiswet. Sinds vorige maand is wiet legaal in Duitsland, maar in de deelstaat zijn grote zorgen over het effect op met name kinderen en jongeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De federale cannabiswet is een slecht vormgegeven wet waarvan ik het doel niet deel”, aldus Karl-Josef Laumann, minister van Volksgezondheid in de Duitse deelstaat, in een persverklaring. “Niettemin zullen we het in Noordrijn-Westfalen consequent implementeren, maar zonder schuim op de mond.” Belangrijk vindt Laumann dat met name kinderen en jongeren worden beschermd. Want hoewel er een grote stap in legalisering wordt gezet, gelden er wel spelregels. Zo mag er in openbare ruimtes tussen 07.00 uur en 20.00 uur niet worden geblowd, dit geldt in voetgangerszones.

Mensen die toch blowen in deze ‘verboden zones’, kunnen boetes krijgen van 50 tot 500 euro. Wietgebruik in de aanwezigheid van minderjarigen kan worden bestraft met een bekeuring van 300 tot 1.000 euro. Dit is volgens Laumann met name om de jongeren en kinderen ‘te beschermen’. “Om deze bescherming te garanderen moeten de bezitshoeveelheden, consumptieverboden en reclameverboden die zijn vastgelegd in de federale cannabiswet voor consumenten consequent worden gehandhaafd”, vindt de minister.

Wiet legaal, Cannabis Social Clubs volgen
Het gebruik en bezit van wiet is sinds vorige maand al legaal in Duitsland. Vanaf 1 april mogen Duitsers maximaal drie planten kweken. Ook mogen ze maximaal 25 gram aan gedroogde wiet bij zich hebben, in huis gaat het om vijftig gram. Daarnaast wordt het gebruik in de openbare ruimte legaal, hoewel er wel spelregels gelden. Cannabis kopen kan op dit moment nog niet, maar op korte termijn wel. De eerste zogenaamde ‘Cannabis Social Clubs’ mogen vanaf 1 juli de deuren openen. Een lid hiervan kan elke maand maximaal vijftig gram kopen.

Lees ook

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.