gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Noordrijn-Westfalen staat wiet met tegenzin en veel zorgen toe

c0f9dc3c6ed2464061716273ea77fbe2

Met flinke tegenzin geeft de Duitse deelstaat Noordrijn Westfalen handen en voeten aan de nieuwe cannabiswet. Sinds vorige maand is wiet legaal in Duitsland, maar in de deelstaat zijn grote zorgen over het effect op met name kinderen en jongeren.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De federale cannabiswet is een slecht vormgegeven wet waarvan ik het doel niet deel”, aldus Karl-Josef Laumann, minister van Volksgezondheid in de Duitse deelstaat, in een persverklaring. “Niettemin zullen we het in Noordrijn-Westfalen consequent implementeren, maar zonder schuim op de mond.” Belangrijk vindt Laumann dat met name kinderen en jongeren worden beschermd. Want hoewel er een grote stap in legalisering wordt gezet, gelden er wel spelregels. Zo mag er in openbare ruimtes tussen 07.00 uur en 20.00 uur niet worden geblowd, dit geldt in voetgangerszones.

Mensen die toch blowen in deze ‘verboden zones’, kunnen boetes krijgen van 50 tot 500 euro. Wietgebruik in de aanwezigheid van minderjarigen kan worden bestraft met een bekeuring van 300 tot 1.000 euro. Dit is volgens Laumann met name om de jongeren en kinderen ‘te beschermen’. “Om deze bescherming te garanderen moeten de bezitshoeveelheden, consumptieverboden en reclameverboden die zijn vastgelegd in de federale cannabiswet voor consumenten consequent worden gehandhaafd”, vindt de minister.

Wiet legaal, Cannabis Social Clubs volgen
Het gebruik en bezit van wiet is sinds vorige maand al legaal in Duitsland. Vanaf 1 april mogen Duitsers maximaal drie planten kweken. Ook mogen ze maximaal 25 gram aan gedroogde wiet bij zich hebben, in huis gaat het om vijftig gram. Daarnaast wordt het gebruik in de openbare ruimte legaal, hoewel er wel spelregels gelden. Cannabis kopen kan op dit moment nog niet, maar op korte termijn wel. De eerste zogenaamde ‘Cannabis Social Clubs’ mogen vanaf 1 juli de deuren openen. Een lid hiervan kan elke maand maximaal vijftig gram kopen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.