gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog geen topdrukte bij Duitse pompstations

6c53ff6ec2bfa1df0a62a5ed681dd4b1

De 'tankrabatt' is sinds woensdag drie maanden lang van kracht in Duitsland, waardoor de prijs van brandstof daar een stuk goedkoper is dan in Nederland. In Emmerik was er 's ochtends een lichte toename qua drukte van gele kentekens, maar van een stormloop was geen sprake.

Tim Rondeel |
“Ik moet zeggen dat het eigenlijk nog mee valt”, aldus Lars Kuster, mededirecteur van Kuster Energy, dat een tankstation heeft aan de Duitse zijde langs de doorgaande weg tussen 's-Heerenberg en Emmerik. “Ik denk dat er in het nieuws heel veel bekendheid aan is gegeven. Daardoor zijn er ook wel mensen die denken van: 'ik ga later wel even tanken'.” Ondanks dat de 'tankgekte' nog op zich liet wachten, waren er voor 09.00 uur al genoeg Nederlanders te vinden bij de pomp van Kuster in Emmerik. “Normaal is het ’s ochtends hier iets rustiger, zoals je ziet staat er nu ook al een rij. Ik denk dat er vanmiddag nog wel wat gaat komen”, aldus Kuster.

“Ik moest nog een paar boodschappen doen dus toen ben ik meteen gaan tanken”, laat klant Johnny van Emden , die vlak bij de grens woont, weten. Ook Peter Frederiks is op weg naar zijn werk in ’s-Heerenberg nog even de grens overgegaan: “Ik heb wel even gewacht met tanken in Nederland natuurlijk, en nu voor een mooie prijs, 1,89.” Het verschil met de Oosterburen is voor hem zeker de kleine omweg waard vanuit Nederland: “Ik meende net al 2,45 op de snelweg te zien. Dat scheelt aanzienlijk. En als ik nou al zie hoeveel liter er in gaat, vijftig liter keer vijftig cent, dat is 25 euro. Tel uit je winst!”

Veiligheid
In aanloop naar de prijsdaling nam Kuster contact op met de politie om te vragen hoe het zo veilig mogelijk kan verlopen, mocht er een drukte ontstaan. Ook de Duitse gemeente Emmerich geeft aan aanvullende bebording te plaatsen mocht dit nodig zijn. “Verder staan wij vanaf vanmiddag met twee mensen aan de pomp zodat we proberen het sneller te laten lopen", vertelt Kuster. "Wij zijn er wel op behoedt dat het druk kan worden.”

Drie maanden
In Nederland werden de accijnzen op brandstof al op 1 april verlaagd, alleen niet in dezelfde mate als bij de Oosterburen. Zo is in Duitsland gekozen om enkele maanden dertig cent minder accijns te heffen op elke liter benzine. “Ik vind het eigenlijk een goed systeem hoe we dat in Nederland hebben gedaan tot het eind van het jaar”, geeft de directeur aan. “Hier geldt het voordeel voor drie maanden, dus dat is een kortere tijd, maar dan hebben ze wel een verdubbeling.”

‘We hebben genoeg’
Nederlanders hoeven zich in ieder geval geen zorgen te maken dat het Duitse tankstation zonder benzine komt te zitten laat Kuster weten: “Daarvoor zijn we vannacht begonnen zodat we niet leeg lopen. De vrachtwagen zag je net al voorbij komen dus we hebben brandstof genoeg, dus geen haast we hebben genoeg.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.