gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwenhuis kijkt uit naar Vuelta-start in eigen land

35d34f623451ccbd38f7e983016a04ce.jpg

Wielrenner Joris Nieuwenhuis uit Zelhem staat vrijdag in Utrecht aan de start van de Ronde van Spanje. De Achterhoeker kijkt er naar uit om de eerste drie etappes van de Vuelta in Nederland te mogen rijden.

Tim Rondeel | Jasper Hazelaar |
"Ik heb er enorm veel zin in", laat Nieuwenhuis weten. "Het wordt mijn derde grote ronde nu, maar wel echt de eerste die in Nederland start en dat gaat toch wel anders zijn denk ik. Vrienden en familie die kunnen komen kijken en überhaupt Nederlandse fans." De Vuelta wordt afgetrapt met een ploegentijdrit, een onderdeel waar Nieuwenhuis weinig ervaring op heeft: "Het wordt pas mijn tweede ploegentijdrit ooit en tijdrijden is niet echt mijn specialiteit. We hebben een paar jongens bij ons die dit echt wel heel goed kunnen. Ik ga gewoon zo hard mogelijk fietsen en dan zie ik wel."

De rol van Nieuwenhuis bij Team DSM tijdens de Vuelta kent twee onderdelen. "De eerste prioriteit is vooral dat Thymen (Arensman, kopman Team DSM red.) veilig is en dat hij goed de klimmen aan kan", schetst de Zelhemmer. "Mocht er een dag zijn dat de kopgroep het gaat halen dan hoop ik daar eigenlijk wel een keer bij te kunnen zitten, of meerdere keren." Voor de Achterhoeker wordt het de eerste keer dat hij aan de start staat van de Ronde van Spanje.

Achterhoekers
Naast Nieuwenhuis staat ook Robert Gesink uit Varsseveld aan de start van de Ronde van Spanje. Het was ook de bedoeling dat Ulftenaar Koen Bouwman mee zou doen maar die moest op het laatst afzeggen door een blessure, tot grote spijt van Nieuwenhuis: "Ik kan het heel goed met hem vinden en dan hadden we wat tijd om een praatje te maken onderweg." De Zelhemmer geeft aan te hebben genoten van het optreden van zijn streekgenoot in de Giro d'Italia. "Heel tof om te zien, we hebben ook andere tijden gekend in de Achterhoek."

Toekomst bij DSM
Het contract van de Achterhoeker bij Team DSM loopt dit jaar af. "Het is nog wel een beetje onzeker, maar wat ik daar wel over kan vertellen is dat ik de aankomende weken een contract probeer veilig te stellen", aldus Nieuwenhuis. "Ook dat is een doel voor de komende weken, om mijzelf te laten zien."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.