gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe wijk in Hummelo stap dichterbij: ruimte voor 65 woningen

dd50603109bdd9ae5caf28fd47203de6

Ongeveer 65 nieuwe woningen in het Stokhorsterpark in Hummelo. Dat is de uitgangspositie van het college van de gemeente Bronckhorst in het stedenbouwkundigplan dat ze hebben vastgesteld. De plannen komen voort uit samenspraak met het dorp.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dit stedenbouwkundig plan is het resultaat van intensieve samenwerking tussen inwoners, ondernemers, woningcorporatie, zorgorganisatie en gemeente, maar vooral: van Hummelo, vóór Hummelo”, aldus wethouder Emmeke Gosselink. De woningbouwplannen vloeien voort uit de Hummelose charettes, een initiatief uit 2022 waarin Hummeloërs in gesprek gingen met gemeente. Hieruit kwam onder andere het Hummelose Woonboek voort.

De nieuwe Hummelose wijk komt aan de rand van het dorp tussen de Stokhorsterweg en de Rondweg. Er is ruimte voor zo’n 65 nieuwe woningen. Twee derde van de nieuwe huizen moet in het betaalbare segment gebouwd worden. Vanaf 2025 geldt €370.000 als richtlijn voor betaalbaar, dit is door alle Achterhoekse gemeenten afgesproken.

De volgende stap in het proces is het wijzigen van het omgevingsplan. Wanneer de schop de grond in gaat, is nog niet duidelijk. Naar verwachting mag de raad van Bronckhorst in het eerste kwartaal van 2026 een besluit nemen over het woningbouwplan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.