gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe uitbaters willen 'glorie' van Hendrixen behouden in binnenstad

04966d40673f36e190c74b5543a18ae4.jpg

Na een half jaar is het Doetinchemse Grand-café Hendrixen in de binnenstad weer open. Aaron Wallis gaat samen met zijn vrouw Hellen de uitdaging aan in de Grutstraat. Met een eigen zaak is er een droom uitgekomen.

Bart Sollman |
“Ik heb deze ambitie altijd al sterk van binnen gehad”, zegt de trotse uitbater Aaron. “Met een beetje geluk en een beetje samenwerking is het nu tot stand gekomen. Om dit samen met Hellen te mogen doen, is écht een droom die uitkomt.” Het concrete idee ontstond toen het echtpaar in gesprek kwam met Walter Hendrixen, de pandeigenaar en voormalig uitbater. Het echtpaar huurt het pand van de familie Hendrixen, van wie zij naar eigen zeggen het vertrouwen hebben gekregen.

Hoewel de eigenaren aan het interieur weinig hebben veranderd, gaat de gast wel iets merken van de overname. “Het oude sfeertje, maar wel met nieuwe mensen om je heen”, schetst Aaron. “De uitstraling, de menukaarten, de presentatie is anders geworden. Dat is het grote verschil.” De uitbater heeft er heel bewust voor gekozen om de naam Hendrixen te behouden: “Er zit zo’n goede vibe in deze mooie zaak, dat heeft het al en moet je behouden. We willen het Grand-café voortzetten in de oude glorie.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.