gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe toegankelijke speeltuin in Doetinchem

b4f71e2ce354e0b07231f775c2185061

Doetinchem heeft sinds deze week een speeltuin waar ook kinderen met een beperking met plezier in kunnen spelen. De toegankelijke speeltuin in natuurgebied Koekendaal is een idee van de kindergemeenteraad die er dit jaar voor het eerst is in Doetinchem.

Davie Klein Gunnewiek |

“De kinderraad is vorig jaar tot stand gekomen in Doetinchem”, vertelt raadslid Rosa Giesen, zelf initiatiefnemer van de kinderraad. “De kinderen zijn op zoek gegaan naar onderwerpen die hun aanspreken.” De vijftien kinderraadsleden hebben de afgelopen tijd op hun school moodboards gemaakt, waaruit een gezamenlijk voorstel is gekomen. “Van de ideeën is een top drie gemaakt en uiteindelijk is daar het idee voor een toegankelijke speeltuin uit ontstaan.” In het voorstel van de Kinderraad gaven de kinderen aan dat er behoefte is aan toegankelijke speelplekken. “Ze vonden dat er een plek moest komen waar álle kinderen samen kunnen spelen en wilden daar graag wat aan doen”, vertelt Giesen.

Voor de 6-jarige Luuk, die zelf een visuele beperking heeft, is de speeltuin een grote uitkomst. “Zonder mijn hulp kan Luuk eigenlijk niet naar een speeltuin”, zegt moeder Marieke Menkhorst. “Hij heeft hulp nodig om de weg te vinden en op dingen te klimmen.” In de nieuwe toegankelijke speeltuin in natuurgebied Koekendaal is een vogelnestschommel en een belevingspad te vinden. Die laatste is speciaal gemaakt voor kinderen met een visuele beperking. “Dat is heel fijn”, zegt Menkhorst. “Luuk kan nu samen met zijn vriendinnetje over het blote voetenpad lopen. Dan wordt het toch wat socialer voor hem.”

Hoop op meer toegankelijke speeltuinen
Menkhorst hoopt dat de komende tijd nog veel meer toegankelijke speeltuinen in de buurt worden gerealiseerd. "Het is voor de kinderen met een beperking belangrijk, maar andersom ook", zegt Menkhorst. "Zij leren er ook veel van om met kinderen met een beperking om te gaan." Wethouder Henk Bulten is trots op de kinderen uit de kinderraad: “Door hun goede ideeën en harde werk, hebben we in Doetinchem nu een mooie plek waar kinderen mét en zonder beperking met elkaar kunnen spelen.

Nieuwe kinderraad met nieuwe ideeën
Komende vrijdag zal de nieuwe kinderraad van Doetinchem geïnstalleerd worden. De kinderraadsleden bespreken onderwerpen die zij van belang vinden voor kinderen in de gemeente en zijn ook een aanspreekpunt voor andere kinderen. “Zij kunnen weer met nieuwe onderwerpen komen en wij gaan als raadsleden kijken of we hun plannen kunnen verwezenlijken”, zegt Giesen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.