In de nieuwe parkeergarage bij de nieuwbouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem komen, verdeeld over vijf parkeerlagen, 800 parkeerplaatsen. Op het omliggende terrein worden daarnaast nog eens 350 extra parkeerplekken aangelegd.
Volgens het ziekenhuis is in het ontwerp veel aandacht besteed aan gebruiksgemak en uitstraling. Zo beschikt de garage over een intuïtieve verkeersroute, extra brede rijbanen en een open karakter. Met houten lamellen en gevelbeplanting sluit de parkeergarage aan bij de groene omgeving van de ziekenhuiscampus.
Op de eerste verdieping van de garage wordt een loopbrug gerealiseerd die directe toegang biedt tot de eerste verdieping van het ziekenhuis. De onderste parkeerlaag is bestemd voor medewerkers van het Slingeland Ziekenhuis. De voorbereidingen voor de bouw van de parkeergarage starten naar verwachting op korte termijn.
Nieuwbouw vordert, maar onzekerheid over afrit
De nieuwbouw van het Slingeland Ziekenhuis is ondertussen in volle gang. In september vorig jaar werd het hoogste punt van het gebouw bereikt. Bestuurslid Janet Rekker sprak toen haar trots uit over het voorspoedige verloop van de bouw.
Toch is er nog onzekerheid over de verkeersontsluiting van het ziekenhuis. Met name de aanleg van een noodzakelijke afrit zorgt voor vragen. Zowel het ziekenhuis als de provincie erkennen dat hiervoor een oplossing nodig is om het ziekenhuis goed bereikbaar te maken. ‘De gesprekken met de provincie lopen nog’, laat een woordvoerder van het Slingeland Ziekenhuis weten.