gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe brug tussen Gelselaar en Geesteren bijna af

18560c55526ab7b60709a15fd691d3b6.jpg

Het beton voor de nieuwe brug over de Bolksbeek tussen Gelselaar en Geesteren is maandagmorgen gestort. Het uitvoeren van deze werkzaamheden betekent dat de brug, die nodig aan vervanging toe was, bijna klaar is.

Serena Speet | Lotte groot Wassink |
"Deze brug was zeer oud", vertelt projectleider Ewout Aman. "Onderaan de brug zaten allemaal scheuren in de liggers. Daarom heeft de gemeente besloten om deze brug, wat een belangrijke verbinding is, toch te vervangen." De brug is een belangrijke schakel tussen Geesteren en Gelselaar, waar veel inwoners van Berkelland dagelijks overheen rijden. "Er gaan hier heel veel scholieren die in Borculo naar school gaan overheen", legt Aman uit. "Normaal gesproken rijdt hier ook een bus die vanuit Almelo naar Borculo gaat, dat is een vrij lange verbinding waar veel mensen gebruik van maken."

De bestaande brug over de Bolksbeek renoveren was geen optie, omdat de constructie te slecht was. Gemeente Berkelland, opdrachtgever voor de brug, wilde de CO2-uitstoot desondanks zoveel mogelijk beperken. Door te recyclen is rekening gehouden met de milieubelasting van de werkzaamheden. "Het belangrijkste is dat je de afvalstromen die vrijgekomen bij het ontmantelen gescheiden houdt, zodat je kunt hergebruiken", laat Maureen Hallers van Rouwmaat weten.

Oude brug leeft voort in de nieuwe
"Het hergebruikte beton dat Rouwmaat had opgeslagen is teruggekomen in de landhoofden en nu vandaag (maandag red.,) is de rest van het beton in de druklaag hergebruikt", vertelt de projectleider. Mensen die straks over de nieuwe brug rijden, rijden volgens Hallers daarmee ook een beetje over de oude brug: "Er zit beton van de oude brug, dat gebroken is tot betongranulaat, als grindvervanger in de nieuwe brug."

Werkzaamheden bijna afgerond

Met het beton dat maandag gestort is, zijn de werkzaamheden bijna afgerond. Verkeer moet nog even wachten tot ook het asfalt aangelegd is en kan dan weer over de belangrijke schakel tussen Gelselaar en Geesteren rijden. "Nog net in de laatste week van dit jaar kunnen mensen er weer overheen", vertelt Aman.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”