gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe beek bij landgoed 't Medler stroomt sneller vol dan verwacht

99e8f3163e421de67564dde36d2ef0d7.jpg

Meer dan een jaar geleden werd er begonnen met het uitgraven van een nieuwe beek op landgoed 't Medler in Vorden om water op te vangen en vast te houden bij extreme regenval. Het natte najaar in de Achterhoek zorgt ervoor dat het effect al gedeeltelijk te zien is, want er stroomt volop water in de nieuwe beek.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |
“We zijn er heel erg blij mee”, zegt Eelco Schuurer, als rentmeester betrokken bij het beheer van het landgoed. “We hebben heel wat voorbereiding gehad en afgelopen jaar was het gebeurd en we zijn dik tevreden.” Het 350 jaar oude landgoed ging vorig jaar flink op de schop. Er werd een beek gegraven om water op te vangen, waar door 't Medler als een soort spons moet werken. Inmiddels zijn we een jaar verder en heeft het natte Achterhoekse najaar gezorgd voor een stromende beek.

Dat de beek vol zou stromen ging sneller dan verwacht, ook de oplevering was eerder afgerond. “In de uitvoering hebben we met de droogte in het afgelopen jaar heel veel geluk gehad”, schetst rentmeester Schuurer. “Dit gebied is normaliter erg nat, maar tijdens de droogte hebben de aannemers volledig hun werk kunnen doen en achteraf is dat echt een geluksfactor geweest.”

‘Nieuwe natuur’
Voor het landgoed is niet alleen de aanleg van het nieuwe waterstelsel een belangrijke pijler. “Het gaat ook over nieuwe natuur, er is twintig hectare grasland en tien hectare nieuw bos geplant”, zegt Schuurer. “We hebben 55.000 nieuwe bomen in dit gebied geplant en dat is erg belangrijk in deze tijd.” De waterhuishouding is volgens Schuurer niet alleen goed voor de natuur, maar ook voor de nabijgelegen landbouw.

Meerdere projecten in de Achterhoek
Ook op andere plekken in de Achterhoek moet hetzelfde effect in de natuur ontstaan zoals bij 't Medler. Hiervoor is het Waterschap Rijn en IJssel onder andere bezig in de omgeving van de Buurserbeek in Berkelland en de Grote Beek in Doetinchem. “In het gehele waterschapsgebied zijn we druk bezig met soortgelijke maatregelen”, zegt beleidsmedewerker Louis Lansink van het waterschap. “We zien ook dat er steeds meer mensen bereid zijn om eraan mee te werken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.